Warta Poznań w finale baraży o ekstraklasę!

Warta Poznań pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0 (0:0), dzięki czemu melduje się w finale baraży o ekstraklasę. Kluczowego gola zdobył Michał Jakóbowski. Zieloni w piątek o godzinie 17.40 zmierzą się w Grodzisku Wlkp. z Radomiakiem Radom o awans do PKP Ekstraklasy.

Warcie Poznań nie udało się bezpośrednio awansować do najwyższej piłkarskiej ligi w Polsce. Przystąpiła więc ona do walki o PKO Ekstraklasę w barażach. Półfinałowe starcie ma już za sobą. Poznaniacy po świetnym meczu pokonali zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W piątkowy wieczór rozegrają zatem pojedynek jeszcze większej rangi, najważniejszy od 25 lat – finałowy. Rywalem zielonych będzie Radomiak Radom, który jeszcze przed meczem Warty zwyciężył 3:1 Miedź Legnica.

Obie drużyny do spotkania podeszły niezwykle zmobilizowane. Wysoką stawkę dało się wyczuć od samego początku. Kilka razy poważnie postraszył bramkarza rywali Mariusz Rybicki. Jego pierwsza próba minimalnie minęła słupek, za drugim razem uderzył znacznie silniej, ale i tym razem zabrakło centymetrów – trafił futbolówką tylko w słupek. Termalica w pierwszych minutach swoje szanse również miała. To z jej strony padł pierwszy strzał celny. W 5 minucie Purece strzelał z linii pola karnego, ale zbyt słabo, by pokonać Adriana Lisa.