Warta Poznań – Bytovia Bytów 2:2

Warta Poznań w zaległym meczu 5. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi zremisowali w Grodzisku Wlkp. z Bytovią Bytów 2:2 (0:1). Poznaniacy awansowali na 14 miejsce i opuścili strefę spadkową. W najbliższym spotkaniu Warta w 9. kolejce podejmie w sobotę, w Grodzisku Wlkp., o godz.16 Sandecję Nowy Sącz.

Pierwsze 15 minut przebiegło bez większego zagrożenia z żadnej ze stron. Dopiero w 41. minucie do bramki zielonych uderzeniem spoza pola karnego trafił Filip Burkhardt, mimo że to podopieczni Petra Nemca częściej próbowali zaskoczyć bramkarza gości. Najpierw niecelnie z dystansu Niklas Zulciak w 24. minucie, później Michał Grobelny w 34.

Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddał Krzysztof Biegański. Warta Poznań próbowała swoich sił ze stałych fragmentów gry, jednakże te nie przełożyły się na zmianę wyniku. W końcu w 68. minucie Niklas Zulciak po trzech próbach wpakował piłkę do bramki Andrzeja Witana. Jednak Duma Wildy długo nie cieszyła się z remisu – kilka minut później podopiecznym Adriana Stawskiego został podyktowany rzut karny za przewinienie Krzysztofa Biegańskiego. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Łukasz Wróbel. W 84. minucie Maciej Dampc strzelił bramkę samobójczą.