Warta pokonała Jarotę

W meczu 13. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskej Warta Poznań, drużyna nad którą patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, pokonała Jarotę Jarocin 2:0 po golach Franciszka Siwka i Wojciecha Onsorge. Zieloni do liderującego Startu Warlubie tracą trzy punkty.

Warta - Jarota06

Niska temperatura skutecznie ostudziła ofensywne zapędy piłkarzy obu drużyn. Najgroźniejsza sytuacja z pierwszej połowy to efekt błędu Dawida Czerniejewicza, który podał na tyle niefrasobliwie, że Dominik Chromiński z Jaroty Jarocin stanął oko w oko z Mateuszem Filipowiakiem. Piłka po strzale byłego piłkarza Warty zmierzała już do siatki, ale Czerniejewicz naprawił swój błąd i wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

Po przerwie to Warta była stroną dominującą i w 60. minucie zieloni dopięli swego. Łukasz Spławski oddał piłkę Franciszkowi Siwkowi, a ten mocnym strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi. Dziesięć minut później Wojciech Onsorge ustalił wynik meczu, gdy z bliska wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego.

To nie był łatwy i przyjemny mecz dla zielonych, lecz kibiców poznańskiej drużyny z pewnością może cieszyć, że i takie spotkania warciarze potrafią przechylać na swoją korzyść. W drużynie Warty na duży plus warto wyróżnić zaledwie 16-letniego Mateusza Wypycha, który pewnie radził sobie na odpowiedzialnej pozycji środkowego obrońcy.

Tym samym Warta Poznań po 13. kolejkach ma 26 punktów na koncie i do liderującego Startu Warlubie traci trzy „oczka”. Z kolei Jarota plasuje się obecnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Zapis meczu minuta po minucie – czytaj tutaj.

Co powiedział po meczu trener Warty Tomasz Bekas – zobacz tutaj.