W szpitalu na MTP będzie wizyjny i elektroniczny monitoring instalacji tlenowej


Sobański podał, że na system dostarczania tlenu w szpitalu tymczasowym składa się zbiornik podstawowy o pojemności roboczej 24 tys. m sześc., zbiornik rezerwowy o pojemności roboczej 2,1 tys. m sześc. oraz awaryjna tzw. rampa tlenowa, w której znajduje się 96 butli o pojemności min. 40 l każda.

„Zbiornik rezerwowy przy zużyciu tlenu na poziomie ok. 200 m sześc./h wystarczy na ok. 8 godz. Rampa tlenowa przy założeniu, że ma 614,4 m sześc. powinna dać kolejne 2-3 godziny. Obecnie rampa ma 96 pełnych butli o pojemności 40 i 50 litrów. Zgodnie z wymaganiami dostawcy zbiorników, moment, w którym należy bezwzględnie zamawiać tlen u dostawcy to pojemność 30 proc. tj. ok. 7,2 tys. m sześc. Od dnia 30 marca br. pojemność zbiornika podstawowego nie spadła poniżej 10 tys. m sześc.” – podał rzecznik.

W piątek w szpitalu tymczasowym na MTP na 300 łóżek zajętych było ponad 180.

Zespół szpitala tymczasowego to obecnie około 900 pracowników. Jak zapewnił Sobański, obecnie potrzeby kadrowe placówki są zaspokojone. Przypomniał, że w ostatnich dniach szpital został pomniejszony o dwa moduły, czyli 56 łóżek. (PAP)

Czytaj także:

Rekordowo zmutowany wariant koronawirusa z Afryki

Koronawirus w Wielkopolsce – najnowsze dane

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz