W derby Poznania MUKS pokonuje Enea AZS (ZDJĘCIA)

Cztery minuty trzeciej kwarty potrzebowały akademiczki, aby odrobić straty i doprowadzić do remisu (41:41). Mogło się wydawać, że licznie zgromadzona widownia znowu zobaczy grę punkt za punkt. MUKS jednak przypomniał sobie swoją dobrą dyspozycję z drugiej kwarty. Pięć punktów z rzędu zdobyła Weronika Woźniak, a dwa kolejne dorzuciła Marta Wdowiuk. Na tablicy wyników zrobiło się 41:48 i o czas poprosił trener Krzysztof Dobrowolski. Na nic się to zdało, bowiem jego zawodniczki ciągle popełniały proste błędy i notowały wiele strat.

Siedem punktów – tyle wynosiła różnica między oboma zespołami przed ostatnią kwartą. Poziom napięcia rósł z każdą minutą. Było to widać po liczbie błędów po obu stronach barykady w decydującej części spotkania. Zawodniczki MUKS-u wytrzymały lepiej tę presję i sięgnęły po zwycięstwo. MVP spotkania została Patrycja Klatt, która zdobyła 17 punktów.

Artego Bydgoszcz za mocne dla Enea AZS Poznań (ZDJĘCIA)

Enea AZS Poznań – MUKS Poznań 58:68 (19:14, 13:24, 13:14, 13:16)

Enea AZS: Banaszak 16, Kotula 10, Niemojewska 10, Parzeńska 9, Nowicka 8, Szloser 8, Tyszkiewicz 5, Stefańczyk 3, K. Wróblewska 0.

MUKS: Klatt 17, Wdowiuk 12, Olszewska 12, Woźniak 8, Papiernik 8,Kowalewska 7, Siemienias 4.