W derby Poznania MUKS pokonuje Enea AZS (ZDJĘCIA)

Derby Poznania kończyły pierwszy dzień fazy grupowej mistrzostw Polski do lat 22, więc hala Politechniki Poznańskiej wypełniła się kibicami po brzegi. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki MUKS-u Poznań, które wygrały 68:58. Patronat nad turniejem sprawuje Nasz Głos Poznański. Galeria zdjęć z meczu znajduje się na końcu tekstu.

Obie drużyny od pierwszej minuty grały twardo i nieustępliwie. Agresywna gra w obronie to miał być klucz do zwycięstwa w tym prestiżowym spotkaniu. Niemalże do końca pierwszej kwarty gra toczyła się punkt za punkt. Akademiczki odskoczyły dopiero w końcówce wychodząc na pięć punktów przewagi.

Dużo emocji było w drugiej odsłonie tego pojedynku. Lepiej rozpoczęły MUKS-iary, które bardzo szybko odrobiły straty i wysunęły się na prowadzenie (21:19). Musiały one jednak radzić sobie bez trenera Macieja Brodzińskiego, który za karę wylądował na trybunach. Sędziowie nie chcieli tolerować jego okrzyków. Mimo braku wsparcia pierwszego szkoleniowca szło im całkiem nieźle. Bardzo istotne były rzuty za trzy punkty. Dwa razy celnie rzuciła Marta Nowicka (Enea AZS), ale tym samym odpowiedziała jej Patrycja Klatt (MUKS). Na półmetku to drużyna gości miała przewagę sześciu „oczek”.