W derbach Wielkopolski Piła lepsza od Enea Energetyka Poznań

W sobotę w hali C przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu zostało rozegrane spotkanie 2 ligi siatkówki mężczyzn. Enea Energetyk Poznań zmierzył się z KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Patronat nad poznańskim klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Enea Energetyk Poznań rozwija siatkówkę na każdym poziomie, we wszystkich kategoriach wiekowych. Zespół drugoligowych siatkarzy to połączenie wychowanków Energetyka z doświadczonymi siatkarzami, którzy dołączyli do poznańskiego klubu. Zawodnicy mają za sobą 5 rozegranych meczów i zajmują 5 miejsce w tabeli.

Sobotnie derby Wielkopolski były na korzyść drużyny z Piły. W pierwszym i drugim secie tempo gry narzucili przyjezdni i pokonali energetycznych do 12 i 23. W trzeciej odsłonie meczu mogliśmy zobaczyć spektakularne siatkarskie widowisko. Energetyczni weszli w set zdeterminowani i rozpoczęli set punktowymi akcjami po kapitalnym rozegraniu Tymona Majewskiego – Nowaka. Końcówka seta była popisem energetycznych w elemencie bloku. Trzy przysłowiowe „ściany” dały siatkarzom z Poznania prowadzenie 23:19 i ostatecznie wygraną seta do 21. W czwartym secie kropkę na „i” postawili siatkarze z Piły i cieszyli się z wygranej 3:1.