Urodziny Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Będą dodatkowe połączenia


– Kolej metropolitalna jest bez wątpienia fenomenem. To fenomen dobrej, zgodnej współpracy samorządów, które uznały, że warto zapewnić swoim mieszkańcom komfortowe warunki dojazdu do pracy czy szkoły i z powrotem – mówił Marek Woźniak, marszałek. Marek Woźniak dodał, że PKM jest tworem wirtualnym, który korzysta przede wszystkim z taboru naszych Kolei Wielkopolskich, finansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. – Chcemy rozwijać projekty kolejowe, dlatego – jeśli uda się odblokować Krajowy Plan Odbudowy – pieniędzy na nowy tabor pojawi się więcej – przyznał marszałek.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek zapowiedział, że od stycznia 2024 roku zwiększy się liczba połączeń w ramach PKM współfinansowanych przez samorządy. – Zauważyliśmy, że w pewnych momentach pociągi dojeżdżają do punktu docelowego i oczekują na kolejne połączenie. Doszliśmy wtedy do wniosku, że można w tym czasie obsłużyć kolejne połączenia, ale na krótszych dystansach. Z tej analizy wyszło nam 15 nowych połączeń – tłumaczył Wojciech Jankowiak.

Dzisiaj Marek Woźniak, Wojciech Jankowiak, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Jan Grabkowski, starosta poznański oraz przedstawiciele samorządów uczestniczących w projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej podpisali pamiątkową tablicę zapowiadającą uruchomienie dodatkowych połączeń w ramach PKM. Chodzi o połączenia na sześciu liniach w relacjach: Poznań – Pobiedziska (3 pary), Poznań – Czempiń (2 pary), Poznań – Opalenica (2 pary), Poznań – Oborniki Wlkp. (3 pary), Poznań – Szamotuły (2 pary), Poznań – Kostrzyn Wlkp. (3 pary).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz