UEP i UAM odpadają z walki o medale, futsalistki AUM gromią Norweżki

Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu wkraczają w decydującą fazę. W czwartek w turnieju mężczyzn odbyły się pojedynki 1/8 finału. Niestety, reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu musieli uznać wyższość swoich rywali odpowiednio: z Evry University (Francja) 0:6 (0:1) i Istanbul University (Turcja) 4:5 (2:5). W turnieju kobiet futsalistki UAM-u zdominowały Trondheim Business School (Norwegia) 18:0 (7:0).

DSC_4211-net

Już od początku pojedynku UEP z Evry University Francuzi atakowali bramkę Marka Gonda. Nasz golkiper dzielnie odpierał ataki trójkolorowych. Polacy także mieli swoje szanse. Niestety tuż przed przerwą wynik spotkania na 1:0 otworzył Cousail Boulkroune dla Evry University. Pięć minut po przerwie piłkarze z Francji podwyższyli na 2:0. W 32. minucie nasi zawodnicy przeprowadzili bardzo groźną akcję, niestety zakończoną niepowodzeniem. 60 sekund później Francuzi zemścili się i strzelili na 3:0. Nasi reprezentanci próbowali jeszcze podjąć walkę, zdejmując bramkarza. Jednak mecz zakończył się zwycięstwem Fancuzów 6:0.

Graliśmy z klasowym zespołem. Przeważali od początku. Utrzymywali piłkę w grze i zdobywali przewagę. To są ludzie, którzy grają w futsal na co dzień. Mieliśmy swoje sytuacje, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy – mówił po spotkaniu Bogdan Sękowski, trener UEP-u.

Drugi z naszych reprezentantów w męskim turnieju Uniwersytet Adama Mickiewicza przegrał po zaciętym meczu 2:5. Polacy stracili bramkę już w 1. minucie spotkania. Do wyrównania nasi studenci doprowadzili już parę sekund później. Z rzutu karnego bramkę strzelił Dominik Solecki. Niestety po 20. minutach Polacy przegrywali już 1:5. Na pięć minut przed przerwą trafienie na 2:5 strzelił Michał Miara. Po przerwie UAM wziął się do odrabiania strat. W 25. minucie było już tylko 5:4 dla Turków. Podopiecznym Zenona Jezierskiego pozostawało jeszcze piętnaście minut na odrobienie strat. Niestety pomimo usilnych prób i zdjęcia bramkarza Polakom nie udało się doprowadzić do wyrównania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Turków 5:4.

Po spotkaniu kapitan drużyny Dominik Solecki nie ukrywał, że on i jego koledzy mają w tym turnieju problemy z rozpoczęciem spotkań: – Mówimy sobie w szatni, że nie możemy przespać pierwszych minut. Wychodzimy i po trzydziestu sekundach przegrywamy. Później musimy gonić wynik. Zawodnik dodał także: Udało się nam dojść na jedną bramkę, ale wiadomo czas kończył się nieubłagalnie. Niestety nie wpadł ten piąty gol dla nas. Musimy pożegnać się z turniejem i grać o niższe lokaty.

Polskim futsalistom w AME pozostała teraz walka o miejsca 9-16. UEP zmierzy się z University of Lyon (Francja) (PP 12:00), a UAM z Norway School of Economics in Bergen (AWF, 12:00).

Prawdziwe lanie rywalkom z Trondheim Business School urządziły futsalistki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Podopieczne Wojciecha Weissa już do przerwy prowadziły 7:0. Jednak w drugiej części spotkania urządziły sobie trening strzelecki wbijając rywalkom jeszcze 11 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 18:0 dla Polek. W spotkaniu pięć bramek zdobyła Marta Kosiorek. Po czterech spotkaniach futsalistki UAM Poznań zajmują w tabeli zawodów 5. miejsce. W piątek zmierzą się z rywalkami z Munster University (UAM, 16).

Maciej Wadowski, Poznań

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu, 6 sierpnia 2015r.

Mężczyźni:

33        12:00   PP       SIberian Uni (RUS) – Technion IT (ISR)                  6:2

34        12:00   AWF   Uni Paris Sorbonne (FRA) – Uni of Lyon (FRA)     7:0

35        14:00   PP       Armenian State Uni (ARM) – VERN (CRO)                       2:3

36        14:00   UAM   Uni of Coimbra (POR) – Uni of Munster (GER)      4:3

37        14:00   AWF   Poznan Uni (POL) – Uni of Evry (FRA)                   0:6

38        18:00   PP       Adam Mickiewicz Uni (POL) – Istanbul Uni (TUR)           4:5

39        18:00   UAM   Uni of Minho (POR) – Norway SE (NOR)               7:2

40        18:00   AWF   Uni of Split (CRO) – Ben Gurion University (ISR) 4:0

Kobiety:

13        06.08.  16:00   PP       Ege Uni (TUR) – Santarem PI (POR)                       2:0

14        06.08.  16:00   UAM   Trondheim BS (NOR) – Adam Mickiewicz Uni (POL)            0:18

15        06.08.  16:00   AWF   Munster Uni (GER) – Leuven Uni (BEL)     4:0