Udany sezon zasadniczy SKF KS Poznań. Czas na mecze o II ligę

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań w ostatnim swoim spotkaniu sezonu zasadniczego pokonały we własnej hali UKS Śmigiel 3:0 i zakończyły tą część sezonu na pozycji lidera grupy A. Teraz podopieczne Zbigniewa Woźniaka czekają na kolejnych rywali w drodze do II ligi, a będą to Barycz Janków Przygodzki i Lis Tuliszków.

SKF KS Poznań - MKD MKS Trzcianka 06
Pewne już pierwszego miejsca w grupie A siatkarki SKF KS Poznań na prośbę zespołu UKS Śmigiel rozegrały ostatni mecz sezonu zasadniczego awansem. Jednak przed spotkaniem okazało się, że z powodu obowiązków szkolnych nie zagrają: Marta Banasiak, Marta Wawrzyniak, Monika Głąbicka oraz Joanna Przybylska. Trener Zbigniew Woźniak miał trudną sytuację, gdyż czarę nieobecności dopełniła niegroźna kontuzja Karoliny Kohut.

Kilkanaście minut przed meczem okazało się jeszcze, że SKF KS Poznań zagra bez rozgrywającej, bowiem Łucja Bińczycka nie jest wstanie grać z powodu urazu palców. Jednak pomimo bólu, ambitna zawodniczka pozostała w kwadracie dla rezerwowych razem z zespołem.

Pierwszy set spotkania toczył się pod dyktando poznanianek, które finiszowały z pewną wygraną 25:20. W drugim i trzecim secie tempo i jakość spotkania wyraźnie spadły, a zawodniczki popełniały dużo własnych błędów. Ostatecznie po setach na przewagi wygrały podopieczne Zbigniewa Woźniaka 27:25 i 25:23. Siatkarki SKF KS Poznań z kompletem 12 wygranych zakończyły fazę grupową rozgrywek III ligi i w dniach 5-12 marca 2016 roku stoczą spotkania półfinałowe o Mistrzostwo Wielkopolski III. Później czekają ich spotkania na szczeblu centralnym o miejsce w II lidze.

– Uznaliśmy, że nie ma sensu wystawiać zawodniczek, które mogłyby pogłębić swoje urazy przed najważniejszą częścią sezonu. Całe spotkanie rozegraliśmy bez nominalnej rozgrywającej. Na tej pozycji zagrała Jagoda Radzewicz. Taki mecz jak ten dzisiejszy nie jest łatwy do skoncentrowania się. Mieliśmy dużo przeciwności losu przed tym meczem. Dziękujemy naszym siatkarkom za wolę walki i całą postawę w fazie grupowej. Najważniejsze gry sezonu przed nami i będziemy się do nich w spokoju przygotowywać, gdyż potrzebujemy go teraz dużo – podsumował Michał Sułkowski z SKF KS Poznań.

SKF KS Poznań – UKS Śmigiel 3:0 (25:20, 27:25, 25:23)

SKF KS Poznań: Pierzchała, Radzewicz, Pachurka, Mikołajczak, Cieślak, Gudowicz, Balicka (libero) oraz Szczerba, Błędowska, Bińczycka.