Udane manewry morskie ENEA AZS Poznań. Łódź zatopiona!

W niedzielne popołudnie koszykarkom ENEA AZS Poznań przyszło się zmierzyć z akademiczkami z Łodzi. Poznanianki rozpoczęły spotkanie od błędu kozłowania, jednakże już po kilku sekundach tym samym zrewanżowały się im łodzianki. Wynik otworzyła niezawodna Kinga Woźniak (dwa celne rzuty osobiste). Niecałą minutę później dorzuciła jeszcze „trójkę” i drużyna ENEA AZS Poznań prowadziła 6:0. Przyjezdnym udało się trzymać kontakt z naszymi zawodniczkami tylko do 5 minuty, kiedy to po celnym wejściu pod kosz Aleksandry Teklińskiej tablica wyników wskazywała jedyne 4 punkty przewagi gospodyń.

Enea AZS 03

No to odpływamy

Trener Barański bierze czas. Efekt? Drugie pięć minut pierwszej kwarty dziewczyny wygrywają 13:3. Poznanianki nie zwalniają tempa i do przerwy schodzą z bardzo wysoką przewagą (51:20). Dalsza część spotkania to już pełna kontrola wydarzeń na boisku. Szkoleniowiec odpowiednio rotował składem, dzięki czemu każda z zawodniczek spędziła sporo czasu na parkiecie.

Pozytywy

Koszykarki ENEA AZS Poznań odblokowały się w kwestii rzutów za 3 punkty. Najwięcej, bo aż 7 razy rzucała Aleksandra Pietraszak (trafiła dwa). Łącznie akademiczki oddały osiemnaście rzutów, siedem z nich trafiając.

Słowo od kapitana

Kinga Woźniak: – Trudno mi szczerze ocenić ten mecz, gdyż skończył się dość wysokim wynikiem. Jestem po prostu bardzo szczęśliwa, że każda z zawodniczek miała szansę zaprezentować się na parkiecie i pokazać z jak najlepszej strony. Również cieszy fakt, że jest to nasza pierwsza wygrana na własnym parkiecie i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych meczach.

Spełniona obietnica

Podczas piątkowej rozmowy z kapitan zespołu Kingą Woźniak otrzymałem jasną deklarację: zrobimy wszystko by je zatopić”. Dziękujemy Pani Kingo za udane manewry morskie!

Już wkrótce

Po zwycięstwie ENEA AZS Poznań znajduje się na czwartej pozycji z czterema zwycięstwami i jedną porażką. W przyszły weekend podopieczne trenera Barańskiego wyjeżdżają do Łodzi na mecz z liderem rozgrywek SMS ŁKS Łódź.

Byłeś na meczu koszykarek Enea AZS Poznań? Poszukaj siebie na zdjęciu – kliknij tutaj

ENEA AZS Poznań – AZS Uniwersytet Łódzki  82 : 54  (26:12, 25:8, 18:16, 13:18)

ENEA AZS POZNAŃ: Kinga Woźniak 13, Karolina Budeń 10, Kinga Banach 8, Karolina Stefańczyk 0, Anita Plucińska 8, Magdalena Wojdalska 10, Iwona Płóciennik 21, Kamila Artyszko 0, Wioletta Wiśniewska 4, Aleksandra Pietraszek 8.

AZS UNIWERSYTET ŁÓDZKI: Monika Łopińska 0, Dominika Majkut 10, Magdalena Musiał 0, Ewa Moc 9, Agnieszka Feja 2, Daria Dziwulska 8, Aleksandra Teklińska 13, Agata Olejnik 8, Martyna Majkut 0, Olga Kossmann 4.

Tekst: Paweł Chmielowski, Sport Analytics

Zdjęcia: Marcin Świacki, Sport Analytics