Tuzin bramek poznanianek

W meczu ekstraligi futsalu kobiet piłkarki  AZS UAM Poznań pokonały AFC Piomarco Kościan 12:2 (2:1).

futsal UAM05

Obie drużyny są ze sobą zaprzyjaźnione. Przed meczem każda z kobiet na meczu otrzymała kwiatek (spóźniony Dzień Kobiet), a zawodniczki po torcie. Dodatkowo jeden z małych kiboli otrzymał piłkę podpisaną przez działaczy i zawodniczki Piomarco Kościan .

UAM był zdecydowanym faworytem, jednak pierwszą połowę, to zawodniczki UAM zapewne będą chciały jak najszybciej zapomnieć . W końcu AFC Piomarco  Kościan nie wygrał jeszcze meczu i znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli , natomiast UAM ma większe aspiracje.

Mimo że poznanianki wygrały pierwszą połowę 2-1 , to poziom był raczej nieciekawy. Wiele niecelnych strzałów, bądź strzałów w słupki, ewentualnie bramkarka gości, stała tam gdzie powinna. Generalnie gra UAM się nie kleiła. Druga połowa, co prawda lepsza, sporo bramek, ale mimo to nie był to najlepszy dzień poznanianek.

Bramki :

7   minuta Fronczak      1-0

10 minuta Zielińska       2-0

19 minuta Malinowska   2-1

22 minuta Pawlik          3-1

22 minuta  Fronczak       4-1

24 minuta  Busza           5-1

26 minuta  Busza           6-1

31 minuta  Pawlik          7-1

32 minuta  Olszańska      8-1

35 minuta  Zielińska        9-1

36 minuta  Busza           10-1 Karny

37 minuta  Olszańska      11-1

38 minuta  Czech           12-1

39 minuta  Stasiak          12-2

UAM Poznań – Piomarco AFC Kościan 12-2 (2-1)

UAM: Przybył, Krajewska, Rezler, Busza, Zielińska, Sypniewska, Jacewicz, Pawlik, Pawłowska, Fronczak, Czech, Olszańska, trener Wojciech Weiss.

Piomarco: Mądra , Kośmider , Żak , Stasiak , Lajszner , Kuczma , Urbanek , Chodzińska ,Szafran , Szudra , Szumińska , Malinowska.

Szumińska i Malinowska to zawodniczki UAM wypożyczone do Kościana .

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Pindral