Turystyka w Poznaniu w 2022 roku


Na brak gości nie narzekają również hotelarze.

– Pierwsze dwa miesiące 2022 roku były bardzo trudne dla hoteli, ale kolejne tygodnie to już szybki powrót do biznesu – podkreśla Marcin Procajło, dyrektor hotelu Mercure Poznan Centrum, Przewodniczący Rady PLOT. – Większość hoteli kluczowych dla miasta zakończyła ten rok wynikami wyższymi niż w 2019 r. Co ważne, odradzamy się dużo szybciej niż inne duże miasta w Polsce. W pierwszych miesiącach 2023 r. wszystkie duże hotele w Poznaniu odnotowały spektakularne, najwyższe w historii rezultaty. To dobra perspektywa na ten rok.

Najpopularniejsze muzea i ekspozycje w Poznaniu w 2022 r. to Muzeum Narodowe (96 tys. odwiedzających), Brama Poznania (73 tys.) i Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim (71 tys.). Z kolei na terenie powiatu poznańskiego prym wiodą Zamek w Kórniku (65 tys.), Pałac w Rogalinie (59 tys.) oraz Skansen Miniatur w Pobiedziskach (14 tys.).

– Z naszych atrakcji korzysta wielu turystów z Polski – mówi Monika Herkt-Rynarzewska, dyrektorka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa. – To nie tylko mieszkańcy Wielkopolski, ale również województw: mazowieckiego, pomorskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Jeśli chodzi o gości z zagranicy, widzimy bardzo dużo osób pochodzenia ukraińskiego, co nas bardzo cieszy. Poza tym odwiedzają nas goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Czech.

Więcej informacji o atrakcjach i turystyce Poznania można znaleźć na portalu poznan.travel. PLOT/AW

Fot. Hieronim Dymalski

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz