Trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Lecha Poznań. Wicelider pokonany

Lech Poznań pokonał na wyjeździe zajmującą 2. pozycję w tabeli Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)! Tym sposobem odniósł trzecie ligowe zwycięstwo. W konsekwencji Kolejorz wreszcie wskoczył do pierwszej ósemki. Aktualnie zajmuje 7. miejsce tracąc do podium 7 punktów.

Pojedynek Pogoni Szczecin z Lechem Poznań można nazwać „meczem przełamań” niebiesko-białych. Oto bowiem oni przerwali trzy ważne serie. Po pierwsze, po raz pierwszy od 6 grudnia ubiegłego roku,  zdobyli bramkę w pierwszej odsłonie. Po drugie, jako pierwsi w 2021 r. zdołali pokonać Pogoń na szczecińskim obiekcie. Ta okoliczność przełożyła się na trzeci czynnik. Kolejorz zakończył wreszcie haniebną passę w stolicy województwa zachodniopomorskiego, w której odnieśli zwycięstwo po 4 latach przerwy!

Po rozczarowującej porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań łaknął złapania, choć na moment, chwili oddechu. By odciąć się od poprzednich występów, zwiększyć koncentrację i pewność siebie. Ten okres wytchnienia miał nadejść w Opalenicy, gdzie Kolejorz przygotowywał się do pojedynku z Pogonią Szczecin.