Trzecia z rzędu wygrana koszykarek Enea AZS Poznań (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enea AZS Poznań w kolejnym meczu EBLK pokonały GTK Gdynia 76:58 (20:17, 28:13, 17:13, 11:15). To trzecia z rzędu wygrana akademiczek. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Początek spotkania to wyrównana gra i niewielka, bo zaledwie 3 punktowa przewaga gospodyń (20:17). Poznanianki kryły indywidualnie, z czego przechwytywały piłki młodym gdyniankom i wyprowadzały szybkie i celne kontry. Z kolei GTK Gdynia broniła obroną strefową, wymuszając rzuty dystansowe, jednak w tym elemencie zawodniczki z Poznania dzisiaj nie zawodziły. W drugiej kwarcie Enea AZS zaczęła powiększać swoją przewagę i do szatni na przerwę schodziła z 18 punktową przewagą (48:30). Akademiczki rozpracowały „dziurawą” obronę przeciwniczek i do rzutów dystansowych dodały celne rzuty spod samej deski. Obaj trenerzy mocno rotowali składami, a trener Grzegorz Zieliński już w pierwszej połowie pozwolił sobie na wprowadzenie na parkiet młodziutkiej Maliny Piaseckiej. Do przerwy najwięcej punktów dla Enea AZS, na 100% skuteczności za 2 punkty rzuciła Daria Marciniak – 14 oraz Liliana Banaszak – 10.