Trzech chętnych na przebudowę Rynku Łazarskiego


Podjęto decyzję, by przed ogłoszeniem kolejnego postępowania przetargowego zmienić założenia związane z trybem i harmonogramem realizacji inwestycji. Postanowiono zmodyfikować zapisy przetargowe, łagodząc wymagania stawiane potencjalnym wykonawcom. Założono, że najistotniejszą zmianą, która może wpłynąć na wartość składanych ofert jest skrócenie czasu realizacji inwestycji do półtora roku i zrealizowanie jej w jednym etapie. Taki wariant zakładał konieczność organizacji tymczasowego targowiska poza obszarem inwestycji. Propozycja zakładająca przenosiny na parking za szkołą muzyczną przy ul. Głogowskiej tymczasowego targowiska została przedstawiona kupcom.

Rewaloryzacja Rynku Łazarskiego w Poznaniu realizowana jest w ścisłej współpracy ze społecznością lokalną i w oparciu o koncepcję, która zwyciężyła w konkursie urbanistyczno-architektonicznym. Prace modernizacyjne, po wybraniu wykonawcy, potrwają około 1,5 roku.

Rynek Łazarski jest głównym punktem tzw. „Dolnego Łazarza” i stanowi lokalne centrum integrujące dzielnicę. Zaplanowana inwestycja ma wzmocnić i wydobyć potencjał społeczny, kulturalny i handlowo-usługowy tej przestrzeni. Oprócz zmodernizowanej funkcji handlowej Rynek pełnić będzie także funkcję miejsca spotkań, wypoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych. Projektowana przestrzeń została podzielona funkcjonalnie w formule 50/50 – połowa przestrzeni przeznaczona na obsługę komunikacyjną oraz targowisko, a druga połowa na przestrzeń publiczną i rekreacyjną. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku. RB

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz