Trwa strajk nauczycieli. Aktualna sytuacja!


– W niedzielę dyżurujący odbierali telefony z całej Polski. Dzwoniły osoby z Gdańska, Krakowa, Oświęcimia, Szczecina… W poniedziałek, już o 7.30 rozdzwoniły się telefony. To pokazuje, że jest potrzeba informacji. W Poznaniu dostęp do takiej informacji przygotowaliśmy wyprzedzająco – zauważa Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych POSiR oraz w wielu instytucjach kulturalnych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebuje. Pełna lista alternatywnych zajęć dla dzieci jest dostępna na stronie Poznan.pl oraz stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego. Lista jest na bieżąco aktualizowana.

– W sposób szczególny chcemy podziękować Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych. W jej domach kultury jest świadczona pełna opieka nad dziećmi. Nie wszystkie placówki, ze względów prawnych, mają takie możliwości – mówi Mariusz Wiśniewski. – Chcemy zaapelować także do instytucji kultury i innych podmiotów, które nie miały z nami do tej pory kontaktu. Jeśli chcą w jakikolwiek sposób pomóc nam i rodzicom w opiece nad dziećmi, prosimy o kontakt z Wydziałem Oświaty.

Nie wiadomo, jak w czasie strajku zachowywać się będą starsi uczniowie. Dlatego, na wszelki wypadek, na ten czas uruchomionych zostało więcej patroli straży miejskiej.O pomoc w tym zakresie Miasto Poznań poprosiło także poznańską policję.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz