Trwa rywalizacja w lidze juniorek

Pierwsze etap w lidze jJuniorek WZPS z udziałem 12 zespołów z różnych stron Wielkopolski wchodzi w decydującą fazę. W niedzielę, 11 listopada, w Poznaniu w kolejnym turnieju rywalizowały zespoły: VII LO SMS Amber Kalisz, UKS Środa Wielkopolska i SKF Forex Polska Politechnika Poznańska. Patronem medialnym rozgrywek jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

W pierwszym spotkaniu kolejnego turnieju Grupy IV lider tabeli VII LO SMS Amber Kalisz pewnie i szybko pokonał UKS Środę Wielkopolska 3:0, który w kolejnym spotkaniu zmierzył się z SKF Forex Polska Politechnika Poznańska. Pierwsze dwa sety zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Zbigniewa Woźniaka po 25:20, ale w kolejnej odsłonie siatkarki UKS-u wykorzystały błędy poznanianek i wygrały seta 25:21.

Turniej zakończyło spotkanie niepokonanej drużyny z Kalisza z SKF, które rozpoczęło się od znakomitej gry czołowej drużyny rozgrywek. Zdecydowanie więcej emocji dostarczył drugi set, w którym siatkarki SKF Forex Polska Politechnika Poznańska zaczęły prezentować się zdecydowanie lepiej i przejęły inicjatywę. Niestety kontuzji doznała atakująca poznanianek Iga Olejniczak, a takie osłabienie wykorzystały kaliszanki i wygrały odsłonę 25:23. Również trzeci set zakończył się zwycięstwem zespołu VII LO SMS Amber Kalisz, który z kompletem zwycięstw jest liderem Grupy IV i będzie gospodarzem ostatniego turnieju zaplanowanego na 25 listopada 2018 roku.