Trwa rywalizacja w Lidze Amatorskiej Koszykówki

Nowy sezon Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej 2016/2017 ruszył pełną parą.  W najciekawiej zapowiadającym się meczu 2. kolejki LAK, obrońcy mistrzowskiego tytułu koszykarze Big Plusa Poznań, podejmowali trzecią siłę ubiegłorocznej edycji rozgrywek Lobos Locos. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Liga Amatorska Koszykówki 2016_2017

Zarówno Big Plus Poznań jak i Lobos Locos przystąpiły do tej konfrontacji w mocno okrojonych składach. Mimo braków kadrowych rozegrały jednak bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Od pierwszych minut meczu lekką przewagę uzyskali koszykarze Big Plusa. Trudny do zatrzymania był Krystian Jankowski, który na przestrzeni całego spotkania zdobył dla swojej drużyny 28 punktów i zanotował 7 zbiórek. Na tablicach rządził i dzielił nowy nabytek Big Plusa – Łukasz Łagodzki, który do 13 zbiórek dołożył również 10 oczek.

Zawodnicy Wilków odgryzali się celnymi trafieniami dystansowymi. W przekroju całego spotkania zanotowali 15 trafień zza łuku 6,75m. Najwięcej, bo aż 7 „trójek” zaliczył Paweł Matysiak, który uzbierał w tym meczu 23 oczka. Na  17 sekund przed końcową syreną spotkania, po jego kolejnym trafieniu zza łuku, przewaga Big Plusa stopniała do 71:69. Doświadczeni gracze Big Plusa nie pozwolili jednak wydrzeć  sobie zwycięstwa w tym meczu i pokonali ostatecznie ekipę Lobos Locos  78:69. Wynik spotkania ustalił wspomniany wcześniej Krystian Jankowski.

Nie zwalniają tempa koszykarze zespołu X-Team, którzy w drugiej  serii zmagań odprawili z kwitkiem kolejną ekipę. Tym razem na ich rozkładzie znaleźli się zawodnicy zespołu Hoppecke Basket Team. Swoje drugie double-double w obecnym sezonie zanotował w tym meczu Grzegorz Czerpaniak, który na finiszu spotkania miał na koncie 15 punktów i 11 zbiórek. W zwycięskim zespole dobre zawody rozegrał również Rafał Janecki, który do 13 zdobytych punktów dołożył także 9 asyst, 6 zbiórek i 5 przechwytów. Koszykarze drużyny X-Team pewnie wygrali wszystkie kwarty meczu i całe spotkanie  63:44. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył w tym meczu Grzegorz Krauze – 14.

Udanie zainaugurowali swój udział w rozgrywkach koszykarze zespołu TT Technology, którzy w swoim pierwszym w historii występie w LAK pokonali studentów Politechniki  Poznańskiej 44:35. Bohaterem tego spotkania był Marcin Cierpik, który zakończył rywalizację z dorobkiem 13 punktów i 10 zbiórek. Całe spotkanie miało bardzo zacięty i wyrównany przebieg. Decydującą dla jego losów okazała się być trzecia kwarta meczu wygrana przez gości  15:9. Uzyskanej w tej części gry przewagi zawodnicy TT Technology nie oddali już do ostatniej syreny spotkania i ostatecznie pokonali zawodników Politechniki  44:35. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył w tym meczu Jakub Stefaniak – 15.

Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie w piątkowy wieczór rozegrały również ekipy Euro Tape Chyże Dziadki i WLT. Po trzech odsłonach meczu na tablicy wyników był remis po 39. Więcej sił na końcówkę spotkania zachowali zawodnicy drużyny Chyżych Dziadków, którzy wygrali ostatnią kwartę meczu  13:6 i cały pojedynek  52:45. Do zwycięstwa ekipę Chyżych Dziadków poprowadził Jarosław Domański, który zdobył w tym meczu  17 punktów i zebrał na tablicach 12 piłek. Wśród pokonanych z dobrej strony zaprezentował się w tym spotkaniu Piotr Sobolewski, który zdobył dla swojej drużyny  10 oczek. Dobre zawody rozegrał również jedyny weteran  w drużynie WLT – Robert Kopacki, który zakończył rywalizację z dorobkiem 9 punktów i 5 zbiórek.

Kolejne spotkania w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej 2016/2017 rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 25 listopada 2016 roku w Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować w nich będą Hoppecke Basket Team z Chicago Ból, TT Technology z Late Basket, Lobos Locos z Goggle i Dolewka.pl z Big Plusem. Początek sportowej rywalizacji o godzinie 18.40.