Trwa rywalizacja w Lidze Amatorskiej Koszykówki

W miniony weekend rozegrano kolejną serię spotkań w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, a w najciekawszym meczu kolejki podrażnieni wysoką porażką w poprzedniej kolejce koszykarze Chicago Ból podejmowali ekipę Dolewki.pl. Patronem medialnym rozgrywek jest „Nasz Głos Poznański”.

LAK mecz Kerry -Dolewka
Początek spotkania pomiędzy Chicago Ból a zespołem Dolewki.pl należał do gości, którzy po kilku skutecznych akcjach prowadzili 13:2. W ekipie Dolewki „szalał” Maciej Śmidowicz, który tylko w pierwszej kwarcie spotkania zdobył aż 12 ze swoich 21 punktów w meczu. Bardzo dobre zawody z osiągnięciami na poziomie double-double rozgrywał również Jarosław Bernat, który na finiszu spotkania miał na koncie 13 punktów i 12 zbiórek. Wywalczoną w pierwszej części gry przewagę koszykarze Dolewki utrzymali do końca trzeciej kwarty meczu, kiedy to na tablicy wyników był rezultat 52:43. Ostatnia odsłona spotkania należała jednak zdecydowanie do zawodników Chicago, w szeregach których wyróżniali się w tym meczu Piotr Gacek i Radosław Szukała. Agresywna obrona i skutecznie wykańczane ataki pozwoliły graczom Chicago szybko zniwelować ponoszone straty. Na 50 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry przewaga Dolewki stopniała do zaledwie 1 punktu. Celna „trójka” Arkadiusza Dudko wyprowadziła zawodników Chicago na 2-puktowe prowadzenie, a wynik meczu trafieniem z rzutu wolnego ustalił wspomniany wcześniej Radosław Szukała. Ostatecznie koszykarze Chicago Ból po zaciętym meczu pokonali ekipę Dolewki.pl 60:57.

W grupie „słabszej” nadspodziewanie łatwe zwycięstwo nad ekipą Chyżych Dziadków odnieśli zawodnicy zespołu Hoppecke. Dziadki tylko w pierwszej części spotkania próbowały dotrzymać kroku dobrze dysponowanym tego wieczoru koszykarzom Hoppecke. Po dwóch kwartach gracze Hoppecke prowadzili 31:26, ale po zmianie stron na parkiecie dominowali już zdecydowanie. Na tablicach rządzili Sebastian Konwiński (19 zbiórek w całym meczu) oraz Maciej Pawlik, a szybkie ataki w drużynie gospodarzy wykańczali Grzegorz i Piotr Bębenkowski. Dziadki borykały się w tym spotkaniu ze słabą skutecznością w grze w ataku trafiając zaledwie  10 z 37 wykonanych rzutów z gry oraz wyraźnie przegrały walkę na tablicach . Zanotowali 26 zbiórek przy aż 40 zbiórkach rywala. Koszykarze Hoppecke wygrali drugą część spotkania 32:13 i ostatecznie pokonali wysoko ekipę Chyżych Dziadków  63:39. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył w tym meczu Błażej Drażba – 9.

Natomiast 15 punktów i 11 zbiórek uzyskanych przez Grzegorza Warzochę nie pomogło ekipie Four creative w pokonaniu koszykarzy Politechniki Poznańskiej. Studenci już w pierwszych minutach spotkania, po celnych „trójkach” Tomasza Kaczmarka,  objęli prowadzenie w meczu  i z każdą upływającą minutą gry systematycznie powiększali swoją przewagę punktową. Ich przewaga najbardziej widoczna była w pierwszej i czwartej kwarcie spotkania wygranych kolejno 8:2 i 20:11. W ekipie Politechniki z dobrej strony zaprezentował się w tym meczu  Karol Tkacz, który na finiszu spotkania miał na koncie 13 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Ostatecznie koszykarze Politechniki pokonali pewnie zawodników Four creative 51:35.

Tylko przez dwie kwarty meczu równorzędnego rywala dla wyżej notowanych koszykarzy zespołu Goggle stanowili zawodnicy drużyny Blackend. Do przerwy na tablicy wyników było  zaledwie 25:19 dla ekipy Goggle. Po zmianie stron gracze Goggle  zdecydowanie wzmocnili obronę, przez co wymusili na przeciwniku aż 26 prostych strat. Łatwo zdobywane punkty pozwoliły im wygrać kolejne odsłony spotkania 21:6 i  21:9 i pokonać ostatecznie zespół Blackend 67:34. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył w tym meczu Krzysztof Szuba – 16, a dla pokonanych Piotr Sobolewski – 13.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rekotora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 13 lutego 2015 roku w Hali Sportowej CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować będą Lobos Locos z Chicago Ból, Dolewka.pl z Big Plusem, Late Basket z Kerry Polska i Hoppecke z Blackendem. Początek sportowych zmagań o godzinie  18.40.