Lech zdemolował Jagiellonię (FOTY)!

Ależ to był mecz przy Bułgarskiej! Lechici pokonali Jagiellonię Białystok 6:1 po hat-tricku Łukasza Teodorczyka i bramkach Kaspera Hamalainena, Dawida Kownackiego oraz Gergo Lovrencsicsa. Goście odpowiedzieli tylko jednym golem Daniego Quintany.

Szybko rozpoczęło się strzelanie przy Bułgarskiej. Już w szóstej minucie spotkania Hubert Wołąkiewicz dośrodkował na pole karne, a Kasper Hamalainen celnym strzałem głową nie dał szans Krzysztofowi Baranowi na skuteczną interwencję. Minęło raptem sześć minut i „Kolejorz” prowadził już dwiema bramkami – Łukasz Teodorczyk zamknął celnym strzałem dośrodkowanie Mateusz Możdżenia i tym samym zdobył swoją piętnastą bramkę w sezonie. Na zegarze wybiła 24. minuta, a Lech prowadził już trzema bramkami! Kibice zgromadzeni na Inea Stadionie mogli doznać deja-vu – Teodorczyk główkuje po celnym crossie z prawego sektora boiska i piłka wpada do siatki. Tym razem asystą popisał się Gergo Lovrencsics. Tuż przed przerwą gospodarze mogli strzelić jeszcze czwartego gola, ale futbolówka po strzale Marcina Kamińskiego prześlizgnęła się po poprzeczce i wyszła poza boisko. Pierwsza część meczu zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Lecha.

W 54. minucie było już 4:0. Lovrencsics drugi raz dograł do Teodorczyka, a snajper „Kolejorza” zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu. Prawdziwe wejście smoka zaliczył za to Dawid Kownacki. Wszedł w 76. minucie, a 60 sekund później wpisał się na listę strzelców po dograniu Daylona Claasena. Minęła minuta i „Kownaś” notuje asystę – piękne trafienie Gergo Lovrencsicsa i tablica wyników pokazywała wynik 6:0. W samej końcówce Jagiellonia zdobyła honorowego gola – Dani Quintana pewnie egzekwował rzut karny.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Bramki: Kasper Hamalainen (6.), Łukasz Teodorczyk (13. 23. i 54.), Dawid Kownacki (77.), Gergo Lovrencsics (78.) – Dani Quintana (89.)

Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Wołąkiewicz – Linetty (76. Kownacki), Trałka – Lovrencsics, Hamalainen (80. Injac), Pawłowski (60. Claasen) – Teodorczyk.

Jagiellonia Białystok: Baran – Tosik, Ukah, Baran, Popkhadze – Dźwigała (65. Rajalakso), Baran – Peruvuo, Gajos, Quintana – Balaj.

Żółte kartki: Trałka (Lech) – Tosik, Pazdan (Jagiellonia)

Sędzia: Krzysztof Jakubik