Trwa Enea Challenge Poznań (GALERIA)

Kacper Adam i Joanna Sołtysiak wygrali rywalizację w triathlonie na dystansie olimpijskim Enea Challenge Poznań 2016. Natomiast na dystansie sprinterskim triumfował poznaniak Robert Czysz, a wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Wiśniewska z Komornik. Zobacz fotogalerię z sobotnich zmagań.

Enea Challenge Poznań 2016 - dzien I
Na starcie dystansu olimpijskiego i sprinterskiego Enea Challenge Poznań 2016 stanęło w sumie ok. 3000 triathlonistów z różnych stron Europy. Najszybciej dystans olimpijski pokonał Kacper Adam. Częstochowianin po pływaniu na 1,5 km zajmował trzecie miejsce, ale na liczącej 40 km trasie rowerowej wyszedł na prowadzenie, które utrzymał w biegu na 10 km. Drugie miejsce zajął Sylwester Swat z Przeźmierowa, a trzecie Robert Wilkowiecki. Natomiast wśród kobiet triumfowała Joanna Sołtysiak z Koła. Na kolejnych stopniach podium stanęły: poznanianka Anna Wiese i Magdalena Biskupska z Wrocławia.

Natomiast rywalizację na o połowę krótszym dystansie sprinterskim zdominowali poznaniacy. Najlepszy okazał się Robert Czysz, a trzeci był Jacek Jankowski. Drugie miejsce wywalczył Jakub Goliniewski z Częstochowy. Tuż za podium znaleźli się Bogumił Głuszkowki i Krzysztof Kokot z Poznania. Najlepszą kobietą na tym dystansie okazała się Magdalena Wiśniewska z Komornik.

A już w niedzielę odbędą się Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim, które po Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich są najważniejszą imprezą triathlonowa na świecie. – Tegoroczne Mistrzostwa Europy są dla mnie szczególnie ważne, ponieważ pierwszy raz w historii ich organizację przyznano Polsce. Start w Poznaniu przed polskimi kibicami jest idealnym miejscem na zdobycie złotego medalu, o co będę jutro walczyć z całych sił na trasie wyścigu – przyznaje Ewa Bugdoł, zawodniczka klubu WLKS Kmicic Częstochowa.

Rywalizację na dystansie długim triathloniści rozpoczną w niedzielę o godz. 7:00 nad Jeziorem Maltańskim, natomiast rozstrzygnięcie nastąpi ok. godz. 14:45 – 15:10 na Placu Wolności. Na wszystkich pasjonatów triathlonu czekają specjalne strefy kibica.