Triathlon Lwa 2022 w Lusowie (ZDJĘCIA)

Wynik Igora Siódmiaka to 1:57:54. Drugie miejsce zajął Wiktor Eliasz z Poznania – 2:04:08. Trzeci był Norbert Wojciechowski – 2:09:50.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Martyna Witecka – 2:26:01. Drugą lokatę wywalczyła Kinga Zujko – 2:29:25. A jako trzecia do mety dotarła Marta Chojnacka – 2:37:24.

Zawody na dystansie 1/8 (475 m pływania, 22,5  km jazdy na rowerze i 5,2 km biegu) wygrał Robert Czysz z czasem 59:10, drugie miejsce zajął Filip Glapa – 1:01:53, a trzeci był Jakub Juskowiak – 1:02:32.

Najszybszą z kobiet okazała się Natalia Krawczyk, z czasem 1:07:24. – Był to mój debiut w Triathlonie Lwa. Podobało mi się, ale muszę przyznać, że zaskoczyła mnie pagórkowata trasa biegowa. Specjalizuję się w krótkich dystansach, więc był to dla mnie istotny start, jak każdy inny. Zawody to zawody – zawsze startuję na poważnie – zaznaczyła zawodniczka z Kalisza.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (1:08:21), a trzecia była Paula Janicka (1:12:22).

Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa po raz trzeci odbyła się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpływa na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji. Natomiast na etapie rowerowym pilotem na motocyklu był wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.