Trenerzy po meczu Żalgiris – Lech

Lech przegrał dzisiaj w Wilnie z miejscowym Żalgirisem 0:1. Wynik, choć sensacyjny, to zasłużony. Lech zaprezentował się bardzo słabo i ciężko szukać w grze „Kolejorza” pozytywów. Oto zapis pomeczowej konferencji trenerów Mariusza Rumaka i Marka Zuba.

Lech-Rumak

Mariusz Rumak: Przegrywamy 0:1 do przerwy i teraz czeka nas druga połowa w Poznaniu. Ciężko jest wygrać jak się nie wykorzystuje sytuacji. Spodziewałem się takiej gry Żalgirisu, a mimo to nadziewaliśmy się w pierwszej połowie na kontry. W drugiej przejęliśmy kontrolę, stwarzaliśmy sytuacje, jednak ich nie wykorzystaliśmy. Nie jestem zadowolony z naszej gry. Szczególnie pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niemrawa, źle zagraliśmy taktycznie. Powinniśmy grać skrzydłami, gdzie jest więcej miejsca, a znów gramy środkiem. Moją rolą jest to zmienić. Nie potrafię powiedzieć dlaczego tak gramy, ale też nie chcę zrzucać winy na piłkarzy. Wygrywamy i przegrywamy razem. Nie dziwię się reakcji naszych kibiców. Jechali mnóstwo kilometrów i mają prawo być rozczarowani. Czułem się zobowiązany, by do nich podejść, bo dla nich gramy.

Marek Zub: Jeszcze raz powtórzę, że to tylko połowa. Mamy przewagę, ale przed nami jeszcze spotkanie w Poznaniu. Ta wygrana to wielka sprawa dla mnie, piłkarzy, klubu i naszych kibiców. Zwycięstwo nad tak markowym zespołem jest dla nas sporym sukcesem. Zapracowaliśmy na nie ogromnym zaangażowaniem oraz walką.

źródło: lechpoznan.pl