Trenerzy po meczu Lechia – Lech

Quim Machado oraz Mariusz Rumak po meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań, który zakończył się wygraną Kolejorza 2:1.

Lech Lechia 3

QUIM MACHADO
Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando. Stworzyliśmy sobie 4-5 dogodnych sytuacji, które powinniśmy wykorzystać i rozstrzygnąć mecz. Nie zrobiliśmy tego, a potem niesłuszną czerwoną kartkę obejrzał Sadajew. Przeciwko takiej drużynie jak Lech ciężko gra się w osłabieniu. Mimo to na początku drugiej połowy mieliśmy znakomitą sytuację Makuszewskiego, która okazała się być kluczowa. W końcówce straciliśmy dwa gole, choć wydaje mi się, że przy tej drugiej Teodorczyk faulował, czego sędziowie znów nie zauważyli.

MARIUSZ RUMAK
W pierwszej połowie Lechia nas zdominowała, ale czerwona kartka zmieniła oblicze spotkania. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę i nasza cierpliwa gra została nagrodzona dwoma podobnymi golami. Cieszymy się ze zwycięstwa. Od 2 dni panuje atmosfera niepewności i ciężko buduje się zespołowość w takiej sytuacji. Skupiliśmy się na aspektach indywidualnych i widać było, że zależało nam na zwycięstwie.