Trenerzy po meczu Górnik – Lech

Józef Dankowski i Mariusz Rumak po meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań, który zakończył się wygraną Kolejorza 3:0.

Józef Dankowski
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie tak miał ten mecz wyglądać. Z przebiegu dzisiejszego spotkania wiemy, że wygrała drużyna lepsza. Dla nas ten mecz będzie materiałem do analizy. Mam nadzieję, że pomoże to w poprawie naszej gry. Na to spotkanie wyszliśmy z powiązanymi nogami, dwie bramki straciliśmy w prosty sposób, co nie powinno nam się przytrafiać. Tak naprawdę jedynym pocieszeniem jest to, że Górnik pozostał na siódmym miejscu i fazę play off rozegramy w grupie mistrzowskiej.

Mariusz Rumak
Bardzo cieszy nas komplet punktów, ponieważ tak naprawdę cały czas mieliśmy w głowach brak zwycięstw na wyjazdach. Strzeliliśmy trzy bramki, nie straciliśmy żadnego gola, choć trzeba przyznać, że dopisało nam szczęście, ponieważ Górnik miał swoje szanse. Wczoraj po treningu Paulus powiedział nam, iż nie jest w 100% przygotowany do spotkania, w związku z tym zdecydowaliśmy się na wystawienie Luisa. Niestety już w trakcie pierwszej połowy musiał on zejść z boiska, a w jego miejsce pojawił się na placu gry Tomasz Kędziora. Teraz zależy nam na tym, by dobrze przygotować się do rundy finałowej i jak najlepiej wykorzystać czas, który mamy. W związku z tym, iż przerwa przypada na okres świąteczny chciałbym już teraz wszystkim kibicom życzyć zdrowych i spokojnych świąt.