Tosmak Cup po raz siódmy

W ramach VII turnieju Tosmak Cup na kortach Parku Tenisowego Olimpia rywalizowało 55 małych i dużych tenisistów!

W kategorii czerwonej, triumfował Nikodem Barcik, pokonując w finale dzielnie walczącą Emilkę Nowak 7/1 7/4. Trzecie miejsce zajął Gabriel Wójcicki zwyciężając po zaciętym meczu (7/6 7/6) z Bruno Kokot. Sytuacja klasyfikacji generalnej czerwonej kategorii nie uległa znacznej zmianie. Wciąż triumfuje Nikodem Barcik utrzymując sporą przewagą nad wiceliderem Gabrielem Wójcickim. Trzecie miejsce należy dla Emilki Nowak. Bruno Kokot poważnie zmniejszył dystans punktowy do Michała Króla, i tym samym chłopcy zajmują to samo – czwarte miejsce.

W kategorii niebieskiej trzeci raz z rzędu zwyciężyła Dominika Podhajecka pokonując w emocjonującym finale Radka Preislera. Trzecie miejsce w turnieju zajęła liderka klasyfikacji – Joanna Pawłowska. W klasyfikacji generalnej, Dominika Podhajecka wciąż zmniejsza przewagę punktową do Odo, który dzięki systematycznym występom utrzymuje się na drugim miejscu. Dwa, bardzo udane występy Radka zapewniły mu kolejny awans, tym razem o jedną pozycję.

W kategorii pomarańczowej, po prawie 6 godzinach gier, na najwyższym podium stanął Bartek Lewandowski wygrywając w finale z Mikołajem Czajka. Kolejne miejsca w turnieju zajęli odpowiednio Maja Łowczyk oraz Adam Paluszkiewicz.  Bartek Lewandowski oraz Mikołaj Czajka zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu wciąż utrzymuje się Ania Schmidt. Trzecie miejsce Mai w turnieju zapewniło jej awans na czwartą pozycję.

W turnieju kategorii zielonej mała, organizacyjna zmiana. Z racji długich i zaciętych meczów grupowych odbywających się 21 kwietnia, faza finałowa została rozegrana w kolejnym tygodniu. Pierwsze miejsce w turnieju ponownie zajął Maks Pakuła, tym samym utrzymując pozycję lider w klasyfikacji generalnej. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio: Maciej Nowicki oraz Lilianna Majchrzak. W klasyfikacji generalnej pierwsze trzy miejsca niezmiennie zajmują: Maciej Nowicki, Maks Pakuła oraz Mikołaj Kończal. Na uwagę zasługuje awans Lilianny Majchrzak na czwartą pozycję.

Zapraszamy na przedostatni turniej cyklu Tosmak Cup, który odbędzie się 26 i 27 maja.

Patronami medialnymi akcji TOSMAK CUP są Nasz Głos Poznański oraz portale Tenis Junior, Mini Tenis oraz Love4Tennis.