Tomasz Brembor i Maria Cześnik ze złotymi medalami mistrzostw Polski w triathlonie

Do startu stanęli zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM. Pozwolił jej na to świetny czas 04:14:03. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Brembor, który zdobył tytułu Mistrza Polski osiągając czas 03:43:07. Ostateczny wynik rywalizacji wyklarował się dopiero na ostatniej pętli biegowej, wcześniej bowiem na prowadzeniu przez ponad trzy godziny był Kacper Stępniak. Jednak na końcowym okrążeniu Tomaszowi Bremborowi udało się go wyprzedzić. Odstęp czasu między dwoma pierwszymi zawodnikami wynosił 39 sekund, co w perspektywie ponad stukilometrowej trasy, jest niewielką różnicą.
Wicemistrzynią Polski w rywalizacji kobiet została Magdalena Lenz z TRI STAROGARD GDAŃSKI, która na metę dotarła z czasem 04:16:32. Brązowy medal Mistrzostw Polski zawisł na szyi Pauliny Kotficy z GVT BMC, która trasę pokonała w 04:20:37.