Termalica Bruk-Bet rywalem Lecha w PP

Lech Poznań został wylosowany z numerem 16 i w tym właśnie miejscu został umieszczony w drabince Pucharu Polski. W pierwszej rundzie Kolejorz zagra z pierwszoligową Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie odbędzie się 16-18 sierpnia w Niecieczy.

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował nowe trofeum dla zdobywcy Pucharu Polski. Zdjęcie pucharu pojawiło się w internecie.  Jednym z celów prezesa PZPN Zbigniewa Bońka jest uatrakcyjnienie rozgrywek PP. Dlatego w tym sezonie zmieniono formułę rozgrywek. Nowe przepisy zakładają, że cztery najlepsze drużyny minionego sezonu (Legia, Lech, Śląsk, Piast) zostaną rozstawione przed 1/16 i do fazy półfinałów na pewno nie trafią na siebie. Pozostałe zespołu zostaną rozlosowane, tworząc drabinkę, jak w turniejach tenisowych.

PZPN pracuje też  nad nowym trofeum. Stary puchar znajdzie się w muzeum. Zdjęcie prototypu pojawiło się na oficjalnym koncie „twitterowym” rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego. Prace nad finalnym trofeum trwają.

Jeśli Kolejorz upora się z Termalicą to w kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą pary Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica. Jeśli poznaniacy poradzą sobie także z tą przeszkodą, to w ćwierćfinale trafią na kogoś z trójki: Ruch Chorzów, Arka Gdynia lub Korona Kielce.

Terminarz rozgrywek o Puchar Polski:

1/16 finału – 16-17 sierpnia

1/8 finału – 22 października i 5 listopada

1/4 finału – 18-19 marca, 25-26 marca

1/2 finału – 8-9 kwietnia, 15-16 kwietnia

Finał – 2 maja (na Stadionie Narodowym w Warszawie)

Termalica Bruk-Bet w rozpoczynającym się się sezonie chce wreszcie awansować do ekstraklasy. Piłkarzom z Niecieczy w minionym sezonie możliwość występów w najwyższej klasie rozgrywkowej wymknęła się w ostatniej chwili. Rok wcześniej zajęli piątą pozycję.