Tarnowskie Lwy’2013 przyznane


Na spotkanie noworoczne, które odbyło się 1 lutego 2013 roku, przybyli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i organizacji, samorządowcy, politycy i mieszkający w gminie popularny piłkarz Lecha Piotr Reiss. Nie zabrakło także Naszego Głosu Poznańskiego.

 

Uroczystości podsumowującej 2012 rok i zapowiadającej 2013 przyświecało hasło promocyjne gminy „Poziom wyżej”, które zobowiązuje, by każdy kolejny rok był lepszy od poprzedniego. A trzeba przyznać, że w przypadku Tarnowo Podgórnego poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko.

– Miniony rok to dobry czas dla gminy – mówił wójt Tadeusz Czajka. Wspomniał m.in. oddanie do użytku zachodniej obwodnicy Poznania, która połączyła gminę z autostradą A2 . Dodał, że liczba zameldowanych mieszkańców zwiększyła się o 505 osób, a liczba przedsiębiorstw wzrosła o 176, czyli na każdą co trzecią nową osobę przypada jedna nowa firma.

– To gwarantuje zrównoważony rozwój – mówił wójt, który wymienił liczne nagrody, jakie gmina otrzymała.

Głównym punktem uroczystości, którą uświetnili występami uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym, było wręczenie statuetek „Tarnowskich Lwów”. Otrzymali je: Lidl Polska, Zakłady Mechaniczne Kazimieruk, marszałek Marek Woźniak i Jerzy Piaskowski.

W 2013 roku gmina poprzez swój budżet oraz gminne spółki zamierza uruchomić zadania inwestycyjne o łącznej wartości prawie 100 mln złotych. Sztandarowym przedsięwzięciem są Tarnowskie Termy i drogi.

Tekst i zdjęcia Sławomir Lechna

Nagrody Tarnowskie Lwy otrzymali:

LIDL Polska Sp. z o.o.
Za rozbudowę i modernizację siedziby Zarządu (nowy design)

Spółka Lidl Polska ulokowała swoją siedzibę na terenie gminy Tarnowo Podgórne w 2001 roku. Od tego czasu trwa nieustanny rozwój firmy, czego jednym z dowodów jest rozbudowa centrali firmy oraz planowana w tym roku rozbudowa centrum dystrybucji w Jankowicach. W 2012 roku ukończono imponującą modernizację siedziby spółki połączoną z rozbudową o 5 tysięcy m2 powierzchni biurowej. Realizacja tak nowatorskiej myśli projektantów wyznacza nowe standardy architektoniczne. Godne podkreślenia jest połączenie nowoczesnego designu budynku z funkcjonalnością pomieszczeń i konsekwentne ujednolicenie architektury zewnętrznej. Strategiczna decyzja o poniesieniu tak dużych nakładów inwestycyjnych na rozbudowę centrali z pewnością ugruntowała związek firmy LIDL Polska z Gminą Tarnowo Podgórne.

Zakłady Mechaniczne Kazimieruk
Za wprowadzenie nowoczesnej polskiej myśli technicznej

Zakłady Mechaniczne Kazimieruk to doskonały przykład polskiej firmy rodzinnej, prowadzonej przez kolejne pokolenia. Przedsiębiorstwo stale rozwija i umacnia pozycję na rynku nowoczesnej obróbki skrawaniem, czego dowodem są wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach – warto wymienić tytuły Gazeli Biznesu oraz Diamentów Forbesa. W 2012 r. nastąpiło przeniesienie siedziby firmy do Tarnowa Podgórnego. Obecnie innowacyjny i różnorodny park maszynowy oraz świetnie wyszkolony zespół pracowników pozwala na realizację najbardziej skomplikowanych i wymagających zleceń z różnych gałęzi przemysłu (wśród partnerów Zakładów Mechanicznych Kazimieruk są Volksawagen, Nestle, Unilever, Glaxo SmithKline, Mahle, Kimball Electronics Group i Curtis Health Caps).

Marszałek Marek Woźniak
Za otwarcie nowych możliwości rozwojowych

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Marka Woźniaka, marszałka wielkopolski, zmodernizowano drogi wojewódzkie na terenie gminy Tarnowo Podgórne: drogę nr 307 Poznań – Buk oraz nr 184 Poznań – Szamotuły. Realizacja tych inwestycji była odpowiedzią na oczekiwania kierowane ze strony zarówno mieszkańców, jak i lokalnych przedsiębiorców. Dzięki postawionym przez marszałka wysokim wymaganiom co do parametrów inwestycji, a także osobistej trosce co do jakości wykonania prac wydatnie podniósł się poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gmina Tarnowo Podgórne otrzymała nową perspektywę rozwoju. Zapewnienie płynnych połączeń komunikacyjnych podnosi atrakcyjność terenów inwestycyjnych.

Jerzy Piaskowski
Za rozwój i pielęgnowanie rodzinnej przedsiębiorczości

Jerzy Piaskowski jest pomysłodawcą i założycielem firmy TARMET. W 1993 r. ulokował przedsiębiorstwo w Tarnowie Podgórnym i tu nadal realizuje swą wizję sukcesu. Firma – początkowo mała – dzięki mądremu zarządzaniu oraz konsekwentnemu realizowaniu ambitnych celów biznesowych wyrosła na dużą, stabilną organizację. Jerzy Piaskowski przekazuje kolejnym pokoleniom swoją wiedzę i doświadczenie. W maju 2003 roku firma przekształciła się w spółkę: TARMET Jerzy, Paweł i Michał Piaskowscy. W zdecydowanej większości odbiorcami produkowanych przez TARMET wyrobów są zachodnioeuropejscy importerzy. W ubiegłym roku firma TARMET została wysoko oceniona w ogólnopolskim rankingu Diamenty Forbesa wśród przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz