Tarnowskie Lwy wręczone (ZDJĘCIA)


W herbie Tarnowa Podgórnego jest lew – stąd nazwa corocznych nagród przyznawanych przez wójta Tadeusza Czajkę podczas Spotkania Noworocznego.

Na zaproszenie wójta i przewodniczącego Rady Gminy Tarnowo Podgórne Grzegorza Leonharda, dzisiaj, do sali Gminnego Ośrodka Kultury „Sezam” przybyli przedsiębiorcy, samorządowcy z zaprzyjaźnionych gmin, reprezentanci lokalnych grup, organizacji pozarządowych oraz duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z gminą. Przybyli także parlamentarzyści, marszałek oraz starosta.

Wójt Tadeusz Czajka, który podsumował minione 12 miesięcy przedstawił plany na 2018 r. – przede wszystkim dotyczące edukacji, a konkretnie budowy Zawodowej Szkoły Technicznej.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie statuetek „Tarnowskie Lwy”  – dedykowanych firmom i osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju gminy.

W tym roku laureatami zostali:

INTER MARK

Za wspieranie lokalnych inicjatyw

Firma rodzinna z dwudziestoletnią historią, od dwunastu lat ulokowana w Gminie Tarnowo Podgórne. Od początku nastawiona na silny międzynarodowy rozwój – obecnie współpracuje z domami projektowymi na całym świecie, budując stoiska dla największych i najbardziej znanych marek. Certyfikowany członek najważniejszych międzynarodowych organizacji, zrzeszających firmy targowe, takich jak IFES, EDPA oraz ESSA. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa potwierdza dwukrotne wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa.

Naczelnym przesłaniem, zawartym w filozofii Firmy, jest budowanie i rozwijanie długofalowych relacji, zarówno z partnerami biznesowymi, jak i lokalną społecznością Gminy Tarnowo Podgórne. Inter Mark ze szczególnym zaangażowaniem wspiera organizację wielu wydarzeń w Kokoszczynie, takich jak Dzień Dziecka czy akcja paczek bożonarodzeniowych. Spółka pomogła także wyposażyć świetlicę wiejską.

Zarząd Firmy uważa, że współpraca z lokalną społecznością na rzecz rozwoju najbliższego otoczenia społecznego jest obowiązkiem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy.

GOOD FOOD

Za trafną lokalizację

Założona w 1991 roku spółka jest pierwszą tego typu firmą na polskim rynku zdrowej żywności. Jej główną grupą produktową są wafle ryżowe i kukurydziane.

Wykorzystując innowacyjne australijskie technologie szybko stała się niekwestionowanym liderem wśród producentów i dystrybutorów zdrowej żywności – obecnie posiada w ofercie 350 receptur produktowych. Ponad 60 % produkcji jest kierowana na eksport, głównie do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii. Jej produkty są obecne we wszystkich sieciach super- i hipermarketów oraz sieciach dyskontowych.

Podejmując decyzję o budowie zakładu produkcyjnego Firma przeanalizowała oferty wszystkich parków przemysłowych po zachodniej części Poznania. O wyborze Tarnowa Podgórnego zadecydowały zarówno przygotowanie gruntów pod względem zaplecza infrastrukturalnego, jak i samorządowa opieka przez cały czas procesu inwestycyjnego.

Na działce o powierzchni 7 hektarów powstaje zakład produkcyjny o powierzchni 20 000 m2  z możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo znajdzie tu zatrudnienie 600 pracowników. Będzie to największy na świecie zakład, stosujący technikę ekstruzji.

Henryka i Bogusław Ciepielewscy

Za rozwijanie z sukcesem firmy rodzinnej

Państwo Ciepielewscy działalność gospodarczą prowadzą od 1977 roku. W 1985 roku w Baranowie założyli firmę HEBO, zajmującą się początkowo produkcją farb, a później dystrybucją klejów budowalnych. Obecnie Spółka działa w branży materiałów budowlanych i wykończeniowych – posiada w swojej stałej ofercie kilka tysięcy specjalistycznych artykułów. Jest także przykładem przedsiębiorstwa społecznie zaangażowanego, wspierającego gminne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Kilka lat temu właściciele postanowili zaangażować w prowadzenie biznesu swoje dzieci, widząc w sukcesji szansę na optymalne połączenie posiadanego wieloletniego doświadczenia branżowego z nowoczesną wiedzą z zakresu zarządzania i rozwoju Firmy. Proces ten zaplanowali w dłuższej perspektywie czasowej, zdając sobie sprawę z tego, że będzie on wymagać rzetelnego przygotowania zarówno pracowników, jak i sukcesorów.

Dzisiaj każde z czworga dzieci posiada udziały w spółce – wspólnie kontynuują umacnianie pozycji rynkowej Firmy, zachowując jej biznesową filozofię i społecznie odpowiedzialny charakter.

Oficjalną część Spotkania Noworocznego zakończył toast wzniesiony przez przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Leonharda.

Fot. Krzysztof Ratajczak i Sławomir Lechna

 

 

 

Dodaj komentarz