Tarnovia wyeliminowała rezerwy Lecha i zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu

IV-ligowy zespół GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, w półfinale Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pokonał trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań 2:1 (0:0).

Kolejorz liczył na podtrzymanie dobrej passy i kolejny pucharowy finał z rzędu. Po pierwszej połowie nie zbliżył się jednak do realizacji tego celu – zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Druga część gry przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W 65. minucie Tarnovię na prowadzenie wyprowadził Bartosz Dylewski. Dwanaście minut później do wyrównania doprowadził jednak napastnik Lecha Paweł Tomczyk. Chwilę później decydujący, jak się później okazało, cios zadał eks-lechita Błażej Telichowski, wykorzystując rzut karny. Rezerwy kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Tymoteusz Puchacz.

W drugim półfinale, rozgrywanym równolegle, Mieszko Gniezno przegrało z Polonią Środa Wielkopolska 0:1 (0:0). Średzianie mają szansę na trzeci triumf z rzędu, gdyż zarówno rok, jak i dwa lata temu, pokonywali w decydujących spotkaniach drugą drużynę Kolejorza. Mecz finałowy zostanie rozegrany 10 maja.
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lech II Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: Dylewski (65.), Telichowski (79. -karny) – Tomczyk (77.)
Czerwona kartka: Puchacz – za drugą żółtą kartkę.

Tarnovia: Brzuśkiewicz – Jerzewski, Kaliszan, Jankowski, Telichowski – Szurgot, Stypczyński, Kowal, Paziewski – Ślusarski, Zakrzewski.

Lech: Miłosz Mleczko – Jan Andrzejewski, Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Tymoteusz Puchacz – Maciej Spychała, Victor Gutierrez (61. Jakub Moder), Patryk Janasik (46. Dawid Kurminowski) – Tomasz Kaczmarek (61. Niklas Zulciak), Paweł Tomczyk, Wojciech Mielcarek.