Tarnovia Basket wygrywa z Domino Inowrocław

Drugą wygraną z rzędu zanotowali w rozgrywkach 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn zawodnicy Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. W sobotnim meczu 19. kolejki pokonali Domino Inowrocław 82:67. Patronat nad Tarnovią Basket sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Tarnowska drużyna prowadziła praktycznie cały mecz, ale goście do 25 minuty meczu trzymali się blisko, wtedy od stanu 47:44 gospodarze zanotowali serię 12-0 i przejęli kontrolę. Na początku czwartej kwarty przewaga Tarnovii zmalała do 7 punktów (66:59), ale znów dzięki szybkiemu zrywowi 11-0 gospodarze wrócili do kilkunastopunktowego prowadzenia i mecz był rozstrzygnięty.

Kluczem do wygranej była dziś skuteczność za 3 punkty Tarnovii, która trafiła 13 z 28 takich rzutów (46,4%), a brylował w tym Piotr Janowski, który zanotował świetne 7/12 z dystansu. Skuteczni w rzutach trzypunktowych byli także Paweł Mowlik (2/3) i Bartek Gubernat (3/5).