Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne nie zwalnia!

Zawodnicy koszykarskiej drużyny Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, nad którą patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, odnieśli w sobotę piąte zwycięstwo w sezonie 2015/16 trzeciej ligi. W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową pokonali KS Kosz Pleszew 69:59.

Tarnovia Basket 9 Tarnovia Basket 11

Pierwsze 10 minut nie było zbyt udane dla obu drużyn. Tarnowscy gracze mimo wielu dobrych pozycji mieli problemy z umieszczeniem piłki w koszu. Lepszą skutecznością wykazywali się przyjezdni i to oni po pierwszej kwarcie prowadzili czteroma punktami. Z każdą minutą gra gospodarzy wyglądała jednak coraz lepiej, a do agresywnej obrony dołożyli także skuteczność w ataku.

Do przerwy to jednak goście byli na czteropunktowym prowadzeniu (25:29). Prawdziwy przełom dla Tarnovii nastąpił w trzeciej kwarcie. Trio – Piotr Janowski, Jacek Łukomski, Rafał Bartkowski – punktowało raz za razem i przy wsparciu pozostałych graczy wyprowadziło Tarnovię na kilkupunktowe prowadzenie. Po 30 minutach było 49:45.

Gospodarze dobrą grę kontynuowali również w czwartej kwarcie i na pięć minut przed końcem prowadzili nawet 14 punktami. Goście nie zrezygnowali z walki o zwycięstwo i kibice do ostatnich minut emocjonowali się wydarzeniami. Tarnovia nie pozwoliła jednak zbliżyć się na mniej niż sześć punktów i odniosła piąte zwycięstwo. Umocniła się tym samym na drugim miejscu w tabeli.

Zawodnikiem meczu wybrany został Piotr Janowski z Tarnovii. Patronem meczu była firma itelligence z Tarnowa Podgórnego, a medialnym „Nasz Głos Poznański”.

19 grudnia (sobota, godzina 17) w Tarnowie Podgórnym kolejny mecz trzeciej ligi. Przeciwnikiem Tarnovii Basket będzie KKS Drogbruk Kalisz.

Tarnovia Basket – KS Kosz Pleszew 69:59 (9:13, 16:16: 24:16, 20:14)

Tarnovia: P. Janowski 18, J. Łukomski 18, R. Bartkowski 8, D. Antczak 8, R. Milczyński 6, K. Rzeczkowski 4, B. Gubernat 3, M. Kurach 2, J. Fornalik 2, A. Niepoń 0.

KS Kosz: M. Biliński 17, Ł. Ptak 15, A. Urbaniak 11, B. Taraszkiewicz 9, Ł. Płóciennik 3, R. Kikowski 2, M. Grajda 2, D. Walczak 0, B. Sołtysiak 0.