Tarnovia Basket pokazuje pazur

Dokładnie po 179 dniach na parkiet w Tarnowie Podgórnym ponownie wybiegli koszykarze, którzy celują w trzeci z rzędu awans do play-off. Nadzieje zostały skutecznie rozbudzone. W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 Tarnovia Basket wygrała 81:80 z Astorią Enea Bydgoszcz. Patronat nad tarnowską drużyną sprawuje Nasz Głos Poznański.

Pierwszy mecz sezonu, pierwszy występ w pierwszej piątce, pierwszy rzut i pierwsza trójka. Kapitan Paweł Mowlik z szerokim uśmiechem potwierdził: „Jesteśmy z powrotem!”

Pierwsza połowa wyrównana. Trafiał Wojciech Pawełczyk (12 punktów do przerwy). Łokciami obijał rywali Seweryn Sroczyński (9 zbiórek!). We wszystkie dziury wciskał się Damian Antczak. Z drugiej strony trójkami odpowiadał Jakub Stupnicki (3/3 za trzy). Po pierwszych 20 minutach gry Tarnovia jednak na górze – 42:35.

Po przerwie gospodarze przyspieszyli, a goście coraz bardziej bezradnie zerkali w kierunku swojego trenera. Punkty seryjnie zdobywali Sroczyński oraz Antczak. Próba wybicia zębów grającemu trenerowi Rafałowi Urbańskiemu również nic nie dała. Tarnovia chwyciła i nie puszczała. Przed ostatnią kwartą 14 punktów przewagi.

– Inauguracyjne spotkanie to zawsze duża nerwowość – powiedział po meczu nowy zawodnik Tarnovii Basket Mateusz Rutkowski. I faktycznie, w końcówce nerwowości było sporo. Astoria seryjnie trafiała za trzy punkty, a gospodarze seryjnie nie trafiali. Przewaga znikała w ekspresowym tempie. Aż w końcu na kilkanaście sekund do końca mieliśmy remis – 80:80.