Tarnovia Basket podejmuje lidera

Przed zawodnikami Tarnovii Basket trzeci w sezonie 19/20 mecz w roli gospodarza w rozgrywkach 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn. Tym razem do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża drużyna Exact Systems Śląsk II Wrocław. Patronat nad Tarnovią Basket sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Wrocławianie jak na razie radzą sobie świetnie w rozgrywkach  2 Ligi, bowiem z bilansem 7-1 zajmują 1. miejsce w tabeli. Jedynej porażki Śląsk II doznał na wyjeździe z Ogniwo Piratesports Szczecin. W  składzie drużyny z Dolnego Śląska znajduje się wielu obecnych lub niedawnych reprezentantów młodzieżowych reprezentacji Polski. Kilku z nich grę w 2 Lidze łączy z występami szczebel wyżej reprezentując Zetkamę Doral Nysę Kłodzko w 1 Lidze.

Tarnovia Basket notuje jak na razie ujemny bilans, ma bowiem 3 zwycięstwa i 4 porażki na koncie. W poprzedniej kolejce tarnowianie wygrali bardzo ważne, derbowe spotkanie z Kosz Pleszew 97 do 88. Było to trzecie z serii wyjazdowych spotkań, wcześniej w Żarach w meczu ze BC Swiss Krono i we Wrocławiu przeciwko Röben Gimbasket Tarnovia Basket schodziła z parkietu przegrana. Tym bardziej mecz w Pleszewie miał dla Tarnovii basket duże znaczenie, bo w przypadku porażki czołówka odskoczyłaby już na kilka zwycięstw. Mimo nienajlepszego początku i straty 10 punktów w połowie 2 kwarty Tarnovia wygrała ten mecz, a jej najlepszymi zawodnikami byli Seweryn Sroczyński (29 pkt.) i kapitan Paweł Mowlik (22 pkt.).