Tarnovia Basket gra o przedłużenie zwycięskiej serii

Styczeń jest jak na razie bardzo udanym miesiącem dla koszykarzy Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne. Trzy zwycięstwa z rzędu, w tym ostatnie z wiceliderem BC Swiss Krono Żary (105:92) poprawiły bilans i dały szansę na walkę o nawet o 4. miejsce po rundzie zasadniczej. Potrzebne są kolejne zwycięstwa, a najbliższa szansa na to już w niedzielę. Do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża Gimbasket Röben Wrocław. Patronat nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański

Odniesione w środę zwycięstwo Tarnovii basket nad drużyną z Żar potwierdziło wysoką formę drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Urbaniaka. Początek meczu był wyrównany, ale od stanu 17:17 Tarnovia zaliczyła serię 13:0 i zbudowała kilkunastopunktową przewagę. Druga kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy z łatwością punktowali i wykorzystywali swoje przewagi. To dało aż 28 punktów więcej Tarnovii na półmetku meczu (58:30). Goście podjęli walkę, ale straty udało im się zacząć odrabiać dopiero w 4 kwarcie i to głównie na skutek błędów i braku koncentracji Tarnovii. Ostatecznie zwycięstwa tarnowskich zawodników nie było zagrożone i pokonali Swiss Krono Żary trzynastoma punktami.