Targowisko Bema tylko do sierpnia


Zarząd Spółki zaproponował konkretne propozycje. Każdy kupiec, który nie ma zadłużenia lub spłaci je do 15 czerwca, będzie mógł kontynuować swoją działalność na innych, wybranych targowiskach. Przez trzy miesiące będzie też mógł skorzystać z 50-procentowej bonifikaty.

Galerie handlowe i zakupy online – wyzwaniem dla targowiska

Historia targowiska przy ulicy Dolna Wilda sięga lat 90 ubiegłego wieku. Zostało ono powołane do życia przez ówczesne władze Miasta, by uporządkować handel uliczny w centrum Poznania. Zarząd nad tym miejscem powierzono spółce Targowiska. Wkrótce na obiekcie pojawiły się stragany, na których prowadzono sprzedaż artykułów przemysłowych. Na przełomie lat 2000/2001 stragany zlikwidowano, a w zamian za to postawiono dwie hale namiotowe o powierzchni 6040 m². Działalność handlową prowadziło w nich około 200 kupców, którzy zajmowali 100 procent powierzchni hal.

Pojawianie się w Poznaniu kolejnych centrów handlowych oferujących bogatszą ofertę, lepszy komfort dokonywanych zakupów i dodatkowo usługi gastronomiczne spowodowało, że zarówno mieszkańcy miasta jak i dojeżdżający z okolicznych miejscowości zaczęli spędzać wolny czas w tych miejscach. Równocześnie dynamicznie rozwijał się rynek zakupów online. Ta sytuacja spowodowała odpływ klientów z targowiska Bema. W kolejnych latach sukcesywnie zmniejszała się liczba handlujących, a co za tym idzie – również wykorzystywana powierzchnia handlowa targowiska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz