Targi Stone i Glass rozpoczęte (ZDJĘCIA)


Gala otwarcia targów Stone i odbywających się w tym samym czasie targów Glass rozpoczęła pierwszy dzień wydarzeń dla branży kamieniarskiej i szklarskiej. Targi potrwają do soboty.

Złoty Medal

Podczas gali uroczyście wręczono Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach STONE. Pierwszy w historii targów STONE Złoty Medal trafił do firm Rodlew QMD & ATMSolutions, które zgłosiły do konkursu wspólny produkt – STONEDRILL 5070.

Accantus Aureus

Podczas gali otwarcia wręczono również statuetki Accantus Aureus. Sukces na targach zależy m.in. od przyjętej strategii marketingowej. Tę strategię należy dobrze przełożyć na realizację stoiska, w tym na rozwiązania graficzne i architektoniczne. Międzynarodowe Targi Poznańskie przyznając nagrodę Złotego Akanta wyróżniły firmy, które najlepiej realizują te cele.

Targi STONE

JET SYSTEM Sp. z o.o. Sp.k.
Pawilon 7A, stoisko 1

CERESER MARMI s.p.a.
Pawilon 8A, stoisko 7

HALLINDENS GRANIT AB
Pawilon 8A, stoisko 3

TIERA STONES Sp. z o.o., Sp. K.
Pawilon 8A, stoisko 11

MAGMA Hurtownia Kamienia
Pawilon 8A, stoisko 25

PAMIR Sp. z o.o.
Pawilon 8A, stoisko 31

Targi GLASS

SORTER Sp. J.
Pawilon 8, stoisko 4

ITA Sp. z o.o., Sp. K.
Pawilon 8, stoisko 20

Jubileusze

Podczas uroczystości uhonorowano firmy i instytucje obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Pamiątkowe statuetki przyjęli przedstawiciele MC Diam z okazji jubileuszu 25-lecia firmy, Kuriera Kamieniarskiego z okazji jubileuszu 20-lecia oraz firmy ABRA z okazji jubileuszu 20-lecia.

Konkurs KAMIEŃ 2017

Ostatnim punktem uroczystego otwarcia było wręczenie STATUETEK KARIATYD – nagród w konkursie KAMIEŃ organizowanym co dwa lata przez redakcję „Świat Kamienia”. To już 11. edycja tego konkursu. W tym roku Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie ponieważ w trzech kategoriach zgłoszono aż 38 realizacji. Z uwagi na wysoki poziom wykonania i oryginalność wszystkie zasługują na nagrody. O wygranej przesądziła niewielka różnica w punktacji. Stąd w dwóch kategoriach są dwie nagrody ex aequo i jedna specjalna. Komisja składająca się z doświadczonych w branży kamieniarskiej osób: architekt Renta Wysocka, Stanisław Sitarz, Prof. Stefan Kukiałka oraz Józef Maślaniec wybrała sześć realizacji.

Laureaci:

Kamień w architekturze: ex aequo zwyciężyły obiekty: „Królewska” w Warszawie oraz budynek Warszawskiego Szpitala dla Dzieci im. Mikołaja Kopernika. Jury przyznało w tej kategorii także nagrodę specjalną Świątyni Opatrzności Bożej za wykonanie z kamienia elewacji, posadzek wewnętrznych i nawierzchni wokół świątyni.

W kategorii rzeźba, wnętrza, elementy architektoniczne również mamy dwie główne nagrody ex aequo: dla hali produkcyjno-handlowej z zapleczem biurowym zlokalizowanej w Żorach oraz dla pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego zaprojektowanego przez artystę rzeźbiarza Jacka Kicińskiego i architekta Rafała Stachowicza.

Autorem zwycięskiej realizacji w kategorii nagrobek okazał się po raz kolejny Andrzej Weremczuk.

Targi potrwają do soboty.

Zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz