Talex Open’2016: Gawron i Kapaś zwycięzcami debla

Marcin Gawron i Andrzej Kapaś zostali zwycięzcami gry podwójnej rozgrywanego na kortach AZS Poznań tenisowego futuresa Talex Open’2016 o puli nagród 25 tys. dolarów. Patronat nad turniejem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Talex Open Fot Kowal 03

Na kortach AZS Poznań zakończył się przedostatni dzień rywalizacji turnieju tenisowego Talex Open 2016. Po wyłonieniu dwóch finalistów gry pojedynczej (Daniela Masura i Sumita Nagal), poznaliśmy także mistrzów gry podwójnej. W finale para Marcin Gawron i Andrzej Kapaś spotkała się z Szymonem Walkówem i Adamem Majchrowiczem. Lepsi okazali się ci pierwsi. Gawron i Kapaś po zaciętej walce zwyciężyli 6:4, 7:5. Adamowi Majchrowiczowi nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku. Przypomnijmy, że bydgoski tenisista w 16. edycji Talex Open 2015 zwyciężył w finale gry podwójnej. Wtedy para Majchrowicz-Zieliński pokonała reprezentantów Szwecji – Markusa Erikssona i Daniela Windalha 6:0, 5:7, 10:2.

W sobotę odbyły się także mecze półfinałowe Talex Open 2016. W pierwszym pojedynku  rozstawiony z numerem drugim Niemiec Daniel Masur pewnie pokonał Holendra Davida Pela 6:2, 6:2. Przypomnijmy, że David Pel to jedyny półfinalista, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje. Dla Holendra sama gra w półfinale była więc sporym osiągnięciem.

W drugim meczu Sumit Nagal (Indie) zwyciężył rozstawionego z „ósemką” Francuza Maxime Janviera 6:3, 7:5. Oznacza to, że reprezentant trójkolorowych nie przywiezie z Polski kompletu punktów. Przypomnimy, że Janvier przed tygodniem wygrał turniej ITF w Bydgoszczy.

W tym roku pula nagród w turnieju wynosi 25 tys. dolarów, z czego zwycięzca gry pojedynczej otrzyma 3,6 tys. oraz 27 punktów do rankingu ATP.

Mecz finałowy pomiędzy Danielem Masurem, a Sumitem Nagalem odbędzie się w niedzielę o godzinie 12. Zapraszamy na korty przy ulicy Noskowskiego. Wstęp bezpłatny.