Talex Open 2016: polski finał debla!

W piątek na kortach AZS Poznań odbyły się mecze ćwierćfinałowe futuresa Talex Open 2016, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”. O grę w półfinale walczyło m.in. dwóch Polaków – Adam Majchrowicz i Andriej Kapaś. Obaj zawodnicy przegrali swoje mecze. W pierwszym pojedynku Adam Majchrowicz musiał uznać wyższość reprezentanta Indii Sumita Nagala. Polak po niespełna 90 minutach przegrał 3:6, 4:6. Hindus wcześniej pokonał dwóch innych naszych reprezentantów Michała Dembka i Kamila Majchrzaka.

DSC9755

Adam Majchrowicz i Szymon Walków.

W drugim meczu po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce David Pel zwyciężył po dwóch godzinach  i 45 minutach gry wyżej notowanego w rankingu Andrieja Kapasia 4:6, 7:5, 7:6(2). Mecz był bardzo emocjonujący, szczególnie set trzeci. Pel miał piłki meczowe przy stanie 5:3, ale Kapaś wyrównał i wyszedł nawet na prowadzenie 6:5, mając do dyspozycji swój serwis, ale nie zdołał go wygrać. W tie-breaku Polak  prowadził 2:1, by przegrać sześć następnych piłek, w konsekwencji pojedynek o półfinał. Dodajmy, że Holender do drabinki głównej dostał się z kwalifikacji.

W kolejnym starciu rozstawiony z numerem drugim Niemiec Daniel Masur wygrał z reprezentantem Austrii Maximilianem Neuchristem 6:2, 3:6, 6:4.

Ostatnim półfinalistą Talex Open 2016 został Maxime Janvier. Francuz wygrywając 5:7, 7:5, 6:4 wyeliminował Brazylijczyka Orlando Luza. Niewykluczone, że zwycięzca tego pojedynku w dalszej części rozgrywek będzie chciał powtórzyć sukces sprzed tygodnia. Przypomnijmy, że rozstawiony z numerem ósmym tenisista wygrał turniej ITF w Bydgoszczy.

Powody do zadowolenia możemy mieć jednak z gry naszych reprezentantów w grze podwójnej. W sobotę, w finałowym pojedynku debla, zobaczymy czterech Polaków. Do decydującego pojedynku przystąpią: Marcin Gawron z Andriejem Kapasiem oraz Adam Majchrowicz z Szymonem Walkówem.

W tym roku pula nagród w turnieju wynosi 25 tys. dolarów, z czego zwycięzca gry pojedynczej otrzyma 3,6 tys. oraz 27 punktów do rankingu ATP.

W sobotę zostaną rozegrane pojedynki półfinałowe singla, a po nich – nie przed 14.30 – finał gry podwójnej.

Zapraszamy na korty AZS na godzinę 11.00. Finał singla zaplanowano na niedzielę, na godz. 12. Wstęp wolny.