W Lusówku, po feriach, uczniowie klas 4-8 rozpoczęli naukę w nowym miejscu. Czekał na nich imponujący budynek Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i hali widowiskowo-sportowej.
Obiekt szkolny to dwa trzykondygnacyjne skrzydła, mieszczące 24 sale lekcyjne oraz stołówkę z zapleczem cateringowym, świetlicę i bibliotekę. Natomiast w hali widowiskowo-sportowej znajduje się pełnowymiarowa sala sportowa z zapleczem, a ponadto sale ćwiczeń, szatnie, siłownia, sala gier i pomieszczenia odnowy biologicznej. Na zewnątrz powstały wiaty rowerowe, parking, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, a także miasteczko ruchu drogowego. Teren jest oświetlony i zagospodarowany zielenią.
Uroczyste otwarcie odbyło się 21 lutego. W samo południe, w hali widowiskowo-sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna z dyrektorem Krzysztofem Kujawą na czele, a także zaproszeni goście – wśród nich wicekurator oświaty Izabela Liebert-Jędroszkowiak, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Semba z radnymi, sołtysi i dyrektorzy placówek oświatowych gminy Tarnowo Podgórne, gminnych spółek i jednostek. Zebranych powitał wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, który przypominając historię powstania obiektu podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację inwestycji. Słowa wdzięczności za tak nowoczesną placówkę wygłosił również jej dyrektor Krzysztof Kujawa.
Nie zabrakło, gorąco oklaskiwanych, dziecięcych prezentacji – tanecznych, wokalnych i muzycznych. na scenie wystąpił też chór uczniowsko-nauczycielski, wykonując piosenkę Marka Grechuty „Świecie nasz”. Uroczystość zakończyło przecięcie wstęgi oraz zaproszenie dzieci na ogromny tort.
Tego dnia, po południu, szkołę każdy mógł zobaczyć od środka – po swoim obiekcie oprowadzali uczniowie i nauczyciele. A wieczorem odbył się pierwszy pod lusóweckim dachem koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne – z jej towarzyszeniem zaśpiewały Julia Mróz oraz wokalistki Studia Piosenki GOK SEZAM: Martyna Sadalska i Zuzanna Stodolna.
I jeszcze kilka liczb: powierzchnia użytkowa szkoły wynosi 5 331,93 m3, a hali – 2 966,88 m2. Koszt budowy kompleksu to 73 231 308,89 zł i w całości został pokryty z budżetu gminy Tarnowo Podgórne – to największa inwestycja oświatowa tej gminy. ARz
Fot. Materiały prasowe