Tak może wyglądać plac Cyryla Ratajskiego


Drugi wariant nosił nazwę „Plac bez barier”, a jego głównym elementem był duży ogólnodostępny trawnik oraz pusta przestrzeń na różnego rodzaju wydarzenia i wystawy. Ta opcja zakładała maksymalną wielofunkcyjną przestrzeni oraz łatwość w jej aranżacji.

Trzecia propozycja – „Miejski plac” – była najbardziej zbliżona do obecnego rozwiązania i w pełni zachowywała istniejące w przestrzeni ciągi komunikacyjne.

Do dalszych prac projektowych, w konsultacji z Radą Osiedla Stare Miasto, wybrano wariant pierwszy, zakładający utworzenie w tym miejscu zielonego placu.

– To propozycja, która zachowuje wszystkie rosnące już w tej przestrzeni drzewa – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Proponuje też rozwiązania nie tylko pożądane przez mieszkańców, ale równocześnie dobre dla środowiska: na terenie placu miałby powstać ogród deszczowy, który wykorzystywałby wody opadowe i korzystnie wpłynąłby na mikroklimat otoczenia, szczególnie latem. To także wariant zapewniający przestrzeń przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz