Tadeusz Kruszelnicki najlepszy w turnieju tenis na wózkach Warta Poznań Open 2016

Od 8 do 10 lipca na kortach sekcji tenisowej WARTA Poznań został rozegrany Międzynarodowy Turniej Tenisa Na Wózkach z serii UNIQLO WHEELCHAIR TENNIS TOUR – ITF FUTURES SERIES.

Warta Open tenis 01

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour był jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sekcja Tenisowa KS Warta Poznań jest organizatorem turniejów dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich od 2014 roku najpierw tylko ogólnopolskich a otrzymując w 2016 roku akceptację od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) turniej należy do serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour dzięki czemu zawodnicy startujący mogli zdobyć punkty do światowego rankingu tenisa na wózkach.
Turniej przeprowadzono w trzech konkurencjach: gra pojedyncza panów ,gra podwójna panów oraz pocieszenia.
W finale turnieju głównego gry pojedynczej panów spotkali się Tadeusz Kruszelnicki rank. ITF. 34 /POL/ i Piotr Jaroszewski rank. ITF 76 /POL/. W historycznym pierwszym finale ,po ponad dwugodzinnym stojącym na wysokim poziomie meczu mistrzem WARTA POZNAŃ OPEN 2016 okazał się Tadeusz Kruszelnicki wygrywając 6/3,7/6 (3)!
W grze podwójnej najlepszą parą byli Albin Batycki /POL/ i Piotr Jaroszewski /POL/ a w turnieju pocieszenia Szymon Nowicki /POL/.
Wśród uczestników byli także zawodnicy Warty Poznań: Lech Jabłoński /brak rank. ITF / , Marek Nitschke /rank.ITF 237/ i Krzysztof Kowalewski/rank. ITF 447/. Najlepiej ze startującej trójki zawodników WARTY Poznań wypadł Marek Nitschke /rank.ITF 237/dochodząc do ćwierćfinału . W drodze do ćwierćfinału najpierw pokonał Kamila Bukryma rank.ITF 237 /POL/ 6/2 6/2 a póżniej w ćwierćfinale uległ Tadeuszowi Kruszelnickimu rank. ITF. 34 /POL/ 0/6 0/6.. W meczu o ćwierćfinał przegrał Lech Jabłoński /brak rank. ITF / z Tadeuszem Kruszelnickim rank. ITF. 34 /POL/ 0/6 0/6 ,rundę wcześniej Lech Jabłoński pokonał Arkadiusza Stasiaka brak rank. ITF /POL/ 6/2 6/2.Natomiast bez wygranej w turnieju głównym był Krzysztof Kowalewski /rank.ITF 447/ który uległ w pierwszym meczu Ryszardowi Szczygłowi rank. ITF. 238 /POL/ 4/6 4/6.Lepiej Krzysztof Kowalewski poszło w turnieju pocieszenia gdzie doszedł do finału w którym został pokonany przez Szymona Nowickiego rank. ITF. 369 /POL/ 6/3 6/3.
W grze podwójnej para Warty Poznań Lech Jabłoński i Marek Nitschke przegrała w ćwierćfinale z parą Adam Kinowski /POL/ i Ryszard Szczygieł /POL/ 4/6 1/6.