Szpital tymczasowy w Poznaniu – będzie więcej łóżek (ZDJĘCIA)


– Przez cały czas jednak będziemy mieć dyżury serwisowe, by wszystko działało tak, jak należy – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP. – 500 naszych pracowników w ciągu 14 dni, pracując 24 godziny na dobę, stworzyło pełną infrastrukturę na terenie 6 pawilonów. Rozłożyliśmy ponad 8,5 kilometra instalacji tlenowej, trwają ostatnie prace związane z instalacją próżniową oraz sprężonego powietrza. 23 listopada całość będzie gotowa do przejęcia przez Uniwersytet Medyczny.

Przez pierwszych kilka dni pracownicy medyczni będą uczyć się pracy w nowym miejscu. To czas potrzebny na dobre poznanie rozkładu szpitala, możliwości sprzętu oraz optymalne skoordynowanie współpracy. Pierwsi pacjenci będą przyjmowani od 30 listopada. Na początku otwarte zostaną miejsca w dwóch halach, 8 i 8A, kolejne łóżka będą oddawane etapami.

– Kadra szpitala im. J. Strusia od początku pandemii niesie główny ciężar walki z Covid-19 w Wielkopolsce, za co należy się jej podziw i ogromny szacunek – mówił prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego. – Dlatego włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. 30 listopada uruchomimy ok. 150 łóżek w 3 oddziałach oraz 48 łóżek intensywnej terapii z respiratorami. Ich włączanie będzie stopniowe i uzależnione od tempa pozyskiwania kadry anestezjologicznej. Patronat nad poszczególnymi oddziałami obejmą kliniki: hipertensjologii, pulmonologii i internistyczna. Następnie stopniowo będziemy zwiększać liczbę dostępnych łóżek aż do 900, choć mamy nadzieję, że nie wszystkie zostaną wypełnione.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz