Szkoły z powiatu poznańskiego w Turnieju Finałowym Mistrzostw Wielkopolski SZS w drużynowym badmintonie

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 82 z Poznania zdobyły wicemistrzostwo województwa w drużynowym badmintonie w ramach rywalizacji pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Na trzecim miejscu uplasowała się Zespół Szkół z Kleszczewa, a w rywalizacji chłopców na podium uplasowała się Szkoła Podstawowa z Przeźmierowa.

Dużym sukcesem dla reprezentantów powiatu poznańskiego zakończył się Turniej Finałowy Mistrzostw Wielkopolski SZS w drużynowym badmintonie szkół podstawowych. W finale nasz region w kategorii dziewcząt reprezentowały nas zespoły: ZS z Kleszczewa i SP nr 82 z Poznania, a w kategorii chłopców: SP nr 82 z Poznania i SP z Przeźmierowa.

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się podopieczne Bartosza Kukurowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 82 z Poznania. W grupie pokonały SP 3 Jarocin 3:2, SP Kleszczewo 3:0, SP 7 Kalisz 3:0, a w półfinale rozbiły SP Mąkolno 3:0. Ten wspaniały, zwycięski marsz przerwały dopiero w finale faworytki całego turnieju SP Sarbice Natomiast dziewczynki z Kleszczewa zdobyły brązowe medale.

Natomiast w rywalizacji chłopców nasi reprezentanci awansowali do półfinałów, ale przegrali swoje spotkani i przyszło im się zmierzyć w spotkaniu o III miejsce. Lepsi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

Klasyfikacja punktowa Turnieju Finałowego Mistrzostw Wielkopolski w drużynowym badmintonie: