Super League Triathlon Poznań

29 czerwca – 1 lipca poznańską Maltę opanowało triathlonowe szaleństwo! Tysiące zawodników i kibiców wzięło udział w Festiwalu Triathlonu Super League Triathlon Poznań. Wśród nich byli czołowi triathloniści z całego świata, którzy w widowiskowym stylu rywalizowali ze sobą o możliwość startu w prestiżowym Cyklu Mistrzowskim SLT. Złoty Bilet udało się wywalczyć Marii Cześnik, która będzie reprezentowała Polskę w triathlonowej „Lidze Mistrzów”. Oprócz zmagań zawodników PRO w ramach imprezy rozegrane zostały starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych, a pełen wrażeń weekend zwieńczył start sztafet na dystansie 56,5 km.

W sobotę na dystansie 112,99 km tryumfował Paweł Skuza, natomiast w niedzielę zmagania na dystansie 28,25 km zwyciężył Jakub Kubiński, a na dystansie 56,5 km najlepszy okazał się Sylwester Swat. Rywalizację drużynową wygrał zespół Wszystkoobieganiu.pl w składzie Daniel Osik, Artur Adamczak i Przemysław Walewski.

Święto sportu

Nowatorskie formuły Super League Triathlon zapewniły wspaniałe widowisko wszystkim kibicom. W piątkowym, emocjonującym wyścigu przebiegającego w formule Triple Mix wśród mężczyzn tryumfował Andreas Schilling. W wyścigu kobiet zwyciężyła faworytka, Emma Jeffcoat z Australii, natomiast reprezentantka Polski, Maria Cześnik, zajęła trzecią lokatę. Drugi dzień Super League Triathlon Poznań dostarczył fanom kolejną dawkę niezapomnianych emocji. W widowiskowej rywalizacji zawodników kategorii PRO w formule Enduro walka trwała do ostatnich metrów, a ostatecznie Andreas Schilling o jedną sekundę wyprzedził Tylera Mislavchuka. Wśród kobiet stawkę zdominowała bezkonkurencyjna Australijka Emma Jeffcoat, a reprezentantka Polski, Maria Cześnik, zajęła czwartą lokatę, czym zapewniła sobie miejsce w Cyklu Mistrzowskim Super League Triathlon.