Sukces 10-latki w taekwondo

10-letnia Anita Kamińska, uprawiająca taekwondo olimpijskie, mieszkanka gminy Komorniki i zawodniczka AZS OŚ Poznań, świetnie spisała się podczas otwartego turnieju Pucharu Polski, jaki odbył się w marcu w Świnoujściu.

Anita, uczennica klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach, zwyciężyła wśród młodziczek w kategorii do 33 kg. Dla Anity były to trzecie zawody tego cyklu w tym roku. Wcześniej wygrała zawody w Olsztynie, a potem zajęła drugą pozycję w zawodach w Swarzędzu.

Anita Kamińska zajmuje obecnie 5. miejsce w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, ale wszystko wskazuje na to, że po zwycięstwie w Świnoujściu znajdzie się w czołowej trójce młodziczek w Polsce.

Warto dodać, że trenerem Anity jest Łukasz Scheffler, reprezentant Polski i mistrz kraju, a od wielu lat szkoleniowiec AZS OŚ Poznań, który był też trenerem polskiej kadry seniorów.