Siatkarska Strefa Kibica będzie przeniesiona z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich na Stadion Miejski w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej, gdzie miała funkcjonować w pobliżu miejskiej plaży.
Strefa Kibica znajdować się będzie na trybunie nr 4 (wejście od ulicy Ptasiej), a wspólne oglądanie meczów umożliwi na stałe zamontowany na stadionie telebim i odpowiednie nagłośnienie. Strefa działać będzie od fazy półfinałowej (piątku 10 sierpnia – pod warunkiem awansu Polaków do półfinału), gdyż wcześniej jej funkcjonowanie koliduje z oficjalnym treningiem drużyny AIK Solna przed czwartkowym meczem Ligi Europejskiej z KKS Lech Poznań.
Pierwotnie Strefa miała być zlokalizowana, w ramach akcji LATO z MTP, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ostatecznie jednak przeniesiona zostanie na Stadion Miejski.
Organizatorem Strefy będzie Miasto Poznań wraz z KKS Lech.
Program działania strefy:
Piątek: 10 sierpnia br. (pod warunkiem awansu Polaków do półfinału) godz. 16 lub 20:30.
Niedziela: 12 sierpnia br. (w zależności od wyniku półfinału) mecz o 3. miejsce: 10:30 i finał o 14:00.
Fot. Strefa Kibica Poznań