Strażnicy miejscy świętują


– Z roku na rok mieszkańcy mają do nas coraz większe zaufanie. Świadczą o tym liczby. Do końca lipca tego roku strażnicy miejscy odebrali 45 tys. zgłoszeń – to o 6 tys. więcej niż w zeszłym roku. Ludzie dzwonią, bo potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Jakimi bolączkami się zajmujemy? Najwięcej zgłoszeń dotyczy nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. W zeszłym roku straż miejska usunęła z drogi 866 aut. Chodzący po ulicach strażnicy aż 15 tys. razy wystawili wezwania źle parkującym kierowcom. Strażnicy kontrolują też to, co mieszkańcy spalają w swoich piecach. W tym roku interweniowaliśmy w tej sprawie 2 tys. razy, zdyscyplinowaliśmy 200 osób. Jest jeszcze dział w straży miejskiej, o której wszyscy mówią, a nikt jej nie widzi. To operatorzy monitoringu miejskiego. W tym roku, udało się ująć dzięki nim ponad 230 sprawców przestępstw – wylicza mówił Waldemar Matuszewski, komendant poznańskiej Straży Miejskiej.

To tylko przykłady aktywności poznańskich funkcjonariuszy. Do najbardziej zaangażowanych trafiły nagrody i wyróżnienia.

Wyróżnienia, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymali:

  • operatorzy monitoringu miejskiego, za szczególne osiągnięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego
  • strażnicy rejonowi, za całokształt wieloletniej pracy na rzecz społeczności lokalnych, oraz wkład w wychowanie młodych pokoleń strażników
  • strażnicy ceremoniału miejskiego, za profesjonalizm, dyspozycyjność oraz wzorowe wypełnianie obowiązków ceremoniału uroczystości miejskich

Uroczystość była też okazją do wręczenia awansów na wyższe stanowiska służbowe. W tym roku Komendant SMMP awansował 34 funkcjonariuszy.

„Niezawodny partner SMMP” to forma podziękowania komendanta wręczana przedstawicielowi instytucji, która poprzez swoją działalność wspiera straż miejską stając się niezawodnym partnerem. W tym roku do grona Niezawodnych Partnerów SMMP dołączył Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych UMP.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszego strażnika 2019 roku. Do XI edycji konkursu przystąpiło 11 funkcjonariuszy. Najlepszy strażnik został wyłoniony nie tylko na podstawie efektów całorocznej pracy, ale też wyników testu z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych – takich jak kontakt z mieszkańcem, właściwe posługiwanie się terminologią prawną i sporządzania dokumentacji służbowej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz